Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik? Gabonapehely, kukorica...

Melyik? Gabonapehely, kukoricapehely, zabpehely?

Figyelt kérdés

Gabonapehely -- A csokis változatok finomak, tejjel, vagy anélkül, DE már 3(?) éve nem ettem...bár ha jól tudom nem egészséges, így nem kár.


Kukoricapehely -- Finom tejjel, és még tej nélkül is egy kicsit.


Zabpehely -- Eléggé "ízetlen", még tejjel sincs sokkal jobb íze. Egyszer próbáltam kását csinálni...egy bubborékokkal teli, "fura", elrontott valami lett borzalmas ízzel.


Már egy ideje, pár hónapja a másik kettőt sem ettem. És azt szeretném kérdezni, hogy melyiket ajánlátok? Vagy ha a zabpelyhet, akkor mit ajánlottok ízesítéshez(mesterséges ízesítőként reklámozott vegyszerek nem érdekelnek)?


2013. dec. 29. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A három közül a zabpehely az igazán egészséges.
2013. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hópehely :D

Amúgy egészség szempontjából zabpehely,íz szempontjából gabonapehely.

2013. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egészség szempontjából egyértelműen a zabpehely a legjobb választás.


Sokféleképp lehet ízesíteni: fahéj,kakaópor (nem a cukrozott, hanem a keserű holland),kókuszreszelék,mézeskalács fűszerkeverék, gyümölcsök (alma,banán,körte), olajos magvak.

Persze mindenképp igényel némi természetes édesítőszert (stevia,xilit,eritrit).


Én vízzel szoktam készíteni, de magtejjel (mandulatej, mogyorótej) is nagyon finom.


Én nem szoktam a főzéssel vesződni. Beteszem a mikróba, párszor átkeverem és amikor megszívta magát és "nyákos", akkor kész is. A nagyszeműt valamivel tovább kell főzni, mint az aprószemű zabpelyhet.

2013. dec. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A zabpelyhet mazsolával együtt szoktam főzni,mert a mazsola ad neki egy kis édességet.
2013. dec. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!