Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy átlagos napi...

Hogy néz ki egy átlagos napi étkezésetek?

Figyelt kérdés
Mikor esztek, kb. mennyit és nagyjából mit. Sokat-e, keveset-e vagy épp eleget?
2014. márc. 8. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Zabálok zabálok zabálok, zabálok zabálok zabálok, alvás.
2014. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

r: egy kocka sajt

e: egy tányérleves

v: körözött túró

2014. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

R: 30 g zabpehely, 1 dl laktózmentes tej

E: Grillezett csirkemell, répaköret

V: Négy tojásfehérje sütve

(És ha edzek UV: 125 vagy 250 g sovány túró).

2014. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Reggeli-vajas kifli vagy zsömle kakaóval vagy tejes kávéval.Ebéd-Valamilyen leves,Húsféle krumplival vagy rizzsel.Vacsi az változó mikor mi...de fő étkezések közt eszem almát,vagy zabpehely szeletet...
2014. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

R: 2 bögre kávé tejszínnel

E: Hús salátával

V: hidegtál: főtt tojás, kolbász, sonka, sajtok, tepertő, füstölt szalonna, retek, ubi, paradicsom, újhagyma, csípős paprika

2014. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Reggeli: egy pohár cappuccino. Reggel fél7-7 között, munkábamenet előtt. Hétköznap munkában erre 9-kor még egy kávé, mellé egy kis szendvics zöldségekkel, sajttal, salátával vagy ha nem vagyok éhes, de nem akarok éhgyomorra kávézni megint, akkor egy kis keksszel.

Hétvégente 9-10 körül kelünk, ilyenkor cappuccino, mellé itthon sült croissante vagy zsemlék sajtokkal, zöldségekkel, gyümölcsökkel, lekvárral, mézzel, akármivel. Egyfajta kontinentális reggeli szokott nálunk lenni szombat-vasárnap.


Délben ebédre szintén szendvics. Csoki van nálam nassolnivalónak. Kora délután gyümölcsöt szoktam enni. Általában bogyók vannak nálam, de a munkában kapunk szezongyümölcsöket is minden héten 2x minden irodába, úgyhogy abból is szoktam szemezgetni.

Hétvégente nem vagyunk éhesek még ebédkor, úgyhogy ilyenkor nem szoktunk enni, maximum nassolunk egy keveset, pl. gyümölcsöket vagy süteményt.


Vacsora: 6-7 óra körül, otthon eszünk a férjemmel meleg ételt, ez nálunk a főétkezés. Heti 2-3x leves is van (általában krémleves), de előfordul, hogy csak második.

Hétvégén 4-8 óra között van a meleg étkezés, amikor megéhezünk.


Változatosan, sok nemzet konyhájából válogatva főzünk általában. Húst csak a férjem eszik, és ő sem minden nap szerencsére, szóval elég egészségesen étkezünk, nagyon változó, hogy milyen zöldségeket, tejtermékeket, gyümölcsöket használunk fel.


Mások szerint keveset, szerintünk épp eleget eszünk (tehát amíg már nem vagyunk éhesek, nem pukkadásig).

2014. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

13-kor: alma, narancs, banan, ami eppen van, viz.

17-kor: ami a kaja a meloban, sult hus, hal, porkolt, parolt zoldseggel vagy friss salata, rizs vagy stkrumpli, viz

23-kor: kinai csipos savanyu leves, currys csirke, vagy valamilyen sult, es gyomberes rizs, viz (szinten a meloban).


Szoval nem kell elelmiszert vasarolnom, ezek mind a melobol vannak. Ha szabadnapos vagyok akkor pedig reggeli gyumolcs, utana 8 sor es vacsira sushi.

2014. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6-6:30: fél l tejeskávé fele tej-fele kávé, sok mézzel és tejszínhabbal, vaníliaaromával és fahéjjal (rituálé :D)

7 körül buszon: egy péksüti plusz egy gyümi (ált. kakaós csiga vagy lekváros táska meg banán)

10 körül: egy szendvics (vaj, sajt, majonéz/majonézes torma, zöldség)

11 körül: egy gyümi, tejeskávé büféből

12:30: meleg ebéd (közeli reformétterem vega menüje), ez ált. valami rizses v. tésztás egytálétel, sajt, gomba, zöldségek, túró, ilyesmi, v. főzelék, plusz kis adag leves, zárásként mogyorós forrócsoki :)

15:30: egy joghurt plusz gyümi plusz szendvics

6 és 7 között: családi vacsi terülj terülj asztalkám: sali, tojás, kence, pékáru, stb. hideg kaja

innentől pedig mézes teát vedelek, amíg el nem alszom :D


szerintem ahhoz képest, hogy alulról verem a 45 kg-t, felháborító disznó módjára eszem, áldom a jó anyagcserémet :D mindenki azt mondja, azért vagyok vékony, mert nem eszem húst, pedig sokkal többet eszem, mint húsevő embertársaim, szóval ez hülyeség :)

2014. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

11 körül reggelizek, változó, hogy mit, de olajos mag és tojás gyakran van benne, zöldség pedig mindenképpen. Egyik kedvenc és tipikus reggelim a rántotta, de azzal nem lakom jól, mert nem tudok annyi tojást venni, hogy minimum 5-6-ot egyek belőle egyszerre... Úgyhogy gyakran eszem magropogóst (amiben olajos magokon kívül sok más nincs), de az olajos mag+tojás az igazi.


Az is változó, hogy hányszor eszem napközben (s nem is tudom megmondani, hol végződik egy étkezés, sok kis adagot szoktam véletlenszerű eloszlásban), nem igazán tartom magam semmihez, eszem, ha éhes vagyok. Délután eszem valami főtt zöldséges ételt, s elég gyakran magsütit (főleg mostanában, kókusztej készítés után kötelező elem, mert a használt kókusz remekül alkalmas eme célra). Kávék, kókusztejjel vagy zsírtejjel, ez utóbbi kalóriabevitelnek sem utolsó.

Rizst is szoktam enni, ha nincs kedvem mással pepecselni (többnyire kakaósan) s olykor sajtot. Krumplit csak elvétve, glutént és sajton kívüli tejterméket sosem.


A vacsora hasonló az előzőkhöz, változó, igyekszem 10-kor még enni, hogy ne éhezzek meg mondjuk 2-kor... De ha sikerül mondjuk 7-kor nagyon jóllakni, akkor ez csak pár falat.


Gyümölcsöt mindennap eszem, többnyire keveset.


Normális mennyiséget ehetek, kicsivel 2000 kalória fölött, amiben a zsír dominál. Azt hiszem, kiegyensúlyozott a táplálkozásom, igyekszem a testemnek mindent megadni, amire szüksége van.

2014. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8-9 körül gyümölcsös zöldturmix, kb 1 liter

13-14: nagy tál saláta, kevés krumpli-rizs-vagy tészta, fasirtféle zökdségből

18-19: saláta, házikenyér kencével, szerintem nagy adag.

Közben víz, mézes tea.

2014. márc. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!