Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bodzavirágot meg kell mosni...

Bodzavirágot meg kell mosni szárítás előtt?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen mert teli lehet apró bogarakkal.
2014. máj. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem szabad.
2014. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Legalábbis víz alá kell mártani, akkor kijönnek a bogarak. alaposan lerázni és úgy szárítani lehetőleg szellős helyen függesztve.
2014. máj. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy mihez szárítod? :)

Egyébként mi is megmossuk, mielőtt szörpöt csinálunk belőle :)

2014. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Rázd ki belőle a bogarakat, de ne mosd meg, mert akkor oda a virágpor, és feleslegesen szedted le a virágot.
2014. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Most először teának próbálom ki. A szörpöt csak én szeretem, úgyhogy most nem csinálok, max egy keveset, de teának meg jó lesz télen, ittunk vendégségben bodza teát és finom volt, gondoltam kipróbálom én is.
2014. máj. 9. 18:48
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
óvatosan szedd ki a bogarakat ne mosd meg mert kijön a virágpor
2014. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN fogyasztásra szánt novényt meg kell mosni, akár azonnal, akár később használod fel. A dísznövényeket nem.


A hivatalos eljárás szerint a gyógynövényeket (a bodza is az, még ha szörpöt csinálsz is belőle) bőséges folyóvízben 1-2 pecig mossuk, majd lesuhintva róluk a maradék vizet szellős helyen, egyrétegben kiterítve szárítjuk.

2014. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

utolsó.

ha a bodza virágot folyóvíz alá teszed főleg 1p.-ig és még meg is rázod. abból mi marad? ha szeded is ügyelni kel ne ütődjön mert a virágpor kihullik belőle. gondolkozz máár kicsit ! :) csak kiszedni a koszt és puszi.

2014. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Láttál már bodzát? Vagy még jobb: szedtél már? A bodza virágszára olyan szívós, hogy néha még késsel is gond elvágni! Nem törik egykönnyen.

Ha pedig az esetleg lehulló szirmok miatt aggódnál, az seem számít, mert a ható- és illatanyagok nem a szirmokban vannak, hanem a szirmok által védett nektáriumokban. Ráadásul a bodza bogernyõ virágzatában, mint minden ernyõs virágzatban, vannak bimbózó és félig kinyílt virágok, melyek sokkal nehezebben vesztik el a szirmaikat is.


Abban esetleg igazad lehet, hogy felesleges egy percig mosni, elég lehet csupán leöblíteni, mivel magasan a fold felett van és így nem szennyezõdik annyira, mint a földhöz közeli vagy földalatti részek. De a kérdés as volt, hogy meg kell-e mosni a szedett virágot as erre a válasz határozott IGEN!

2014. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!