Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kaptam egy kerámia fondü...

Kaptam egy kerámia fondü készletet, viszont a dobozban nem volt semmiféle égő, vagy bármi, ami hőt adna. Hallottam arról, hogy gyertyás fondü is van. A gyertya elég hőt ad ahhoz, hogy melegen tartsa a sajtot?

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 21:29
 1/4 anonim válasza:
Igen, kis mécses melegen tudja tartani.
2009. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En is fondü készletet veszek nemsokára, körbenéztem a honlapokon, minden oldalon teamécses van a képen a kerámia alatt. De lábasban előre meg kell melegíteni a sajtot, és úgy önteni a kerámiaba, mert fel nem melegíti, csak a melegen tartja a mécses
2009. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van fondue-készletem, ennek még spiritusz égője van...


Szerintem egy teamécses nem elegendő a melegen tartására!!! (Azért ebben elég nagy mennyiségű olvasztott sajt van, amit folyamatosan melegen kell tartani.)


Nekem még a spiritusz-égő sem valami jó, főleg azt utálom, hogy fondüe-zés közben többször utána kellene tölteni, ez meg elég veszélyes művelet a meleg égővel és a spiritusszal.


Most készülök inkább elektromos fondüt venni, ez egyenletes hőt ad, nem kell a spiritusszal vacakolgatni...

Mi nem csak sajt-fonduet, hanem hús-fonduet is gyakran csinálunk, ilyenkor olajat kell melegíteni és ebben sütögetjük ki a húskockákat, virsli falatkákat.


Szóval, a gyertya és mécses melegítés komolytalan, neki se álljatok!

2009. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A spiritusz égő az, amibe vmi folyadékot vagy mit kell tenni? Mert én most kaptam egy készletet, van benne vmi kis szerkezet, amit be kell gyújtani, de nemtom, h mi a gyújtúfolyadék :S
2012. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!