Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vélemények az édesítőszerekről?

Vélemények az édesítőszerekről?

Figyelt kérdés

A következőn gondolkoztam mostanában:

Ahányszor csak édesítőszerrel találkoztam, felhívták a figyelmet arra, hogy hasmenést okozhat.

Ezért én úgy gondolom, hogy valamilyen minimális szinten mérgezőek lehetnek, és ezért akar megszabadulni tőle a szervezetünk.


Nektek mi a véleményetek erről, vagy magukról az édesítőszerekről?



2014. aug. 25. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Tévedés. Hozzá kell szokni, akkor már nem kapsz tőle hasmenést.


Itt egy kis részlet a hasmenés okáról:


A nyírfacukornak lehet néhány kellemetlen mellékhatása, ha túl nagy dózisban kezdjük el fogyasztani. A leggyakoribb mellékhatása a puffadás és a hasmenés. A cukoralkoholoknál gyakori, hogy hasmenést váltanak ki, mivel a felszívódásuk nem teljes, így a gyomor-bél traktusban megerjednek és nagy mennyiségű vizet halmoznak fel, amitől a széklet meglazul. Áltlaában csak akkor okoz a nyírfacukor hasmenést, ha naponta és rendszeresen több, mint 40 grammot fogyasztunk belőle.

2014. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen fölösleges édesítöszereket használni (a nyírfacukor meg nem édesítö, hanem cukor), ha valamibe nagyon hiányzik, akkor vagy rendes cukrot vagy mézet célszerü használni, de a legtöbb esetben ki lehet minden gond nélkül hagyni, csak emgszokás kérdése.
2014. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyírfacukor nem cukor, hanem cukoralkohol. Édes íz nélkül lehet élni, de minek? Cukorbetegek nem fogyaszthatnak gyorsan felszívódó szénhidrátokat.


A kérdező általában ír édesítőszerekről. A mesterségeseknél nem olvastam még hashajtó hatásról, de lehet hogy azoknak is van.

Akár így, akár úgy, de nem azért mert a szervezet szabadulna tőle, hanem az előzőekben írt tökéletlen felszívódás miatt.

2014. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rágóknál (Orbit) is olvastam régebben a hashajtó hatást, pedig azt le sem nyeli az ember.


#1:

"Hozzá kell szokni, akkor már nem kapsz tőle hasmenést."

"Áltlaában csak akkor okoz a nyírfacukor hasmenést, ha naponta és rendszeresen több, mint 40 grammot fogyasztunk belőle."


Ha rendszeresen fogyasztom, akkor hozzászoktam szerintem. Szóval érzek némi ellentmondást itt...

2014. aug. 25. 12:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs ellentmondás. Egyéni érzékenység kérdése, hogy milyen mennyiség okoz gondot. A jelzett számadat a vizsgálatok, kutatások alapján megállapított szokásos érték.

Ha valaki kevesebbet fogyaszt ennél, kisebb a kockázata annak, hogy meghajtja. Nagyobb mennyiség esetén pedig valószínűsíthetőbb.

Kezdetben kisebb mennyiség is okozhat panaszt, s ez idővel ritkulhat, vagy el is maradhat.

2014. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!