Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg kötelező a halat...

Tényleg kötelező a halat fejbecsapni a halárusnak, mielőtt a vevőnek értékesíti?

Figyelt kérdés

Mert feltűnő volt ahol szoktam halat venni, sőt ki is van írva. Azt mondják azt állatvédelem maradéktalan betartása miatt van

Jó, de mi van ha én nem akarom azonnal leölni? Eddig mindig élve vittem haza, és nem is messze lakom a piactól.



2015. jan. 3. 15:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
59%
Jah, ez egy "Új OKOS" rendelet, a vasárnapi zárvatartás után.
2015. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
88%
Most már nem viheted élve haza, őgy kell elkábítani, hogy ne térhessen magához, Karácsony előtt jött ez a rendelet.
2015. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ez egy új rendelet. Mert kitalálták, hogy állatkínzás szatyorban hagyni élve fulladozni.
2015. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Hát nagyon nem értek vele egyet. Énnekem van otthon egy bazi nagy lavórom, abba tettem bele mindig. Sosem engedtem, hogy fejbeüssék,mégpedig komoly okból. Egyszer tán másfél éve vettem egy pontyot, kivételesen megengedtem, hogy fejbeüsse.Nem kellett volna

Mire hazaértem a zacskó, amiben volt, csurom vérben úszott.A fejemet csóválva kiemeltem a zacsiból,és nem sok bőr tartotta már annak a szerencsétlen pontynak a fejét, hogy leszakadjon. A vért, mivel összekeveredett a bőrén lévő nyálkával, ki kellett dobom. Pedig a vére kell a halászléhez.A hasüregben se volt már egy csepp vér sem. Na én feldolgoztam a halat, de még mielőtt nekiláttam volna, csináltam egy fotót a telefonommal,kinyomtattam, visszamentem a halashoz, és megmutattam neki a művét, amit a hallal csinált. Azt mondta, nem gondolta, hogy ekkorát ütött, én meg elmondtam neki, hogy egy jó halászléhez nemcsak a belsőségre, de a vérre is szükség van. Erre elképedve mondta, hogy ő még ezt nem hallotta. Pedig a vér nagyszerű izkoncentráltum, kiválóan oldja a pirospaprikát is, fontos alkotó anyag, akár a belsőség.

2015. jan. 3. 16:16
 5/44 anonim ***** válasza:
28%

Jó elhihetitek, hogy nem a halról szól ez az egész hanem arról, hogy lehessen bírságolni!


Semmi másról!

2015. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Mellesleg sokan nem értenek vele egyet, ezzel a hülye uniós rendelettel. Minthogy azzal sem, hogy a disznót szúrás előtt el kell árammal kábitani. Hát a fele vére bennemarad, meg különben is a malacvisítással kezdődik a disznótor.Ha élve szúrjuk meg, az összes vér kipumpálódik belőle. Igy azonban nem győzi az ember ronggyal törölgetni, miután kettéhasították, és a belsőségeit kiemelték. De vidéken nálunk magasról tesznek erre a rendeletre. Nem akartam dolgokat keverni, de úgy gondoltam leírom.
2015. jan. 3. 16:24
 7/44 A kérdező kommentje:
Igen, ez is újabb pénzbehajtás.Állatkinzás ellen védjük a házi kedvenceinket, de ne a haszonállatokat. Nem mindegy már annak a szerencsétlen halnak, hogy ki öli meg? Én, vagy a halárus? Hoppá! Ha én otthon a csirke nyakát elvágom, ő azt még érzi, tehát az is állatkinzás. Ennyi erővel egy bottal is fejbekólinthatnám, hogy ne érezze azt, hogy elnyisszantom a nyakát. Csókolom!
2015. jan. 3. 16:31
 8/44 anonim ***** válasza:
87%

" Hát a fele vére bennemarad, meg különben is a malacvisítással kezdődik a disznótor"


Legyél malac a következő életedben egy faluban.

2015. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%
A hal tisztességes halálhoz való joga.
2015. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon álszent vagy! Bontottál már szét disznót? Mert én igen, és tudom mi különbség van egy élve leszúrt, vagy egy árammal kábitott sertés bontása között.
2015. jan. 3. 16:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!