Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Chowderhez milyen bor illik?

Chowderhez milyen bor illik?

Figyelt kérdés
Vizsga menükártya összeállításhoz különleges levest kell választani, én a chowder mellett döntöttem, viszont nem igazán tudom, milyen bor illene hozzá; ez egy kagylós, többféle halas leves, halászlevek közé sorolják, és bár nem olyan fűszeres mint a mi halászlevünk, ahhoz vörösbor "dukál", a kagylóhoz viszont inkább fehéret ajánlanak. A kérdés ugye az lenne, hogy akkor végülis melyik lenne a jó választás?

2015. febr. 20. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy tejszínes tengeri halas étel, mindenképpen száraz fehérbort kéne hozzá adni.

Viszont aránylag gazdag, karakteres, fűszeres étel, úgyhogy "elbír" egy kicsivel gazdagabb ízű kísérőt is.

Pl Rajnai rizling, Tokaji furmint, vagy a nagy klasszikus, amivel nem nagyon hibázhatsz, egy új hordós érlelésű Chardonnay, mondjuk Villányból.

De akár egy Szürkebarát is jó lehet.

2015. febr. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! (ment a zöld kéz) 😊
2015. febr. 21. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!