Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A nyers répától tényleg...

A nyers répától tényleg bélférget kaphat az ember?

Figyelt kérdés
A Tv-ben mondta valami orvos, hogy a gyökérzöldségekbe belepetézhetnek a férgek, amit megeszik az ember, és ha gyomorsavhiányos, akkor bélférge lehet. Én szeretek néha nyersen rágcsálni répár, stb. Finomnak és egészségesnek tartom, de most megijedtem. Vélemény?

2015. márc. 23. 11:16
1 2
 1/14 schocko ***** válasza:
34%
Nincs olyan, hogy gyomorsav hiányos...
2015. márc. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő hozzászólást. Ezzel az erőbefektetéssel akár a kérdés lényegi részére is válaszolhattál volna.


Jogos, de érts jól: túl kevés a gyomorsava ahhoz, hogy lebontsa.

2015. márc. 23. 12:42
 3/14 anonim ***** válasza:

A férgeket és a petéiket szabadszemmel is észre lehet venni,(ha vannak ilyenek egyáltalán, amik emberre károsak, és bélféregként élik az életüket tovább... ) ezért nem gondolnám, hogy azzal együtt elrágcsálnád mondjuk a répát.

Én még nem hallottam ilyen orvosi véleményt.

2015. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Savhiány pedig létezik, pl gyomorfekély műtét után, amikor is pepszint kell szednie az illetőnek, hogy helyreálljon a gyomor ph-ja.
2015. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem igazad van. Eddig én sem hallottam ilyesmit.
2015. márc. 23. 13:39
 6/14 schocko ***** válasza:
18%
A pepszin nem csinál savat, illetve nem áll vele helyre a pH, hanem éppen csak megfelelő erősségű sav jelenlétében aktiválódik és segíti a fehérjék lebontását...
2015. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6-os


Ha ilyen nagyokos vagy, akár a kérdésre is válaszolhatnál, mert így nettó trollkodás, amit csinálsz.

2015. márc. 23. 16:05
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdezö biztos ezt akartad mondani:


Ha ilyen nagyokos vagy, akár a kérdésre is válaszolhatnál, mert így nettó trollkodás, amit csinálsz.


Gondolgozzál: a Tv orvos valószinüleg az átlag emberhez szól, akiknek nincs gyomorsavhiányuk, és mégis emlegeti a gyomorsavhiányt.

Hiszel egy ilyen orvosnak?

2015. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as


Köszi a választ.


Igazad van, én sem tartom valószínűnek a dolgot, csak mégis ott motoszkál bennem, hogy "mi van ha mégis?"


Egyébként azt mondta, hogy peték lehetnek a föld alatti növényekben, amit az ember megeszik. Erre kérdezték tőle, hogy a gyomorsav nem bontja-e le az ilyesmit. Erre ő azt mondta, hogy akinek túl kevés gyomorsavat termel a gyomra, annál fennáll a veszélye, hogy bélféreg legyen belőle.

2015. márc. 23. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha egy féreg petéit akarja valamibe lerekni, abba bele kell, hogy fúrjon, azt pedig látod. Különben is megtakeritod/meghámozod a terméseket amiket a földalul veszel ki.
2015. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!