Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vannak ilyen ételek?

Bettil kérdése:

Vannak ilyen ételek?

Figyelt kérdés

Cukorbetegek, lisztérzékenyek, laktózérzékenyek is fogyaszthatják.

( A nagymamámra mindhárom igaz)



2015. ápr. 21. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Szegény nagymamád,sajnálom:(,biztos lehet találni nagyobb áruházakban ilyen termékeket!:)
2015. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én laktózérzékeny vagyok és speciális tódiétát tartok egy betegség miatt, amiben nincs cukor és liszt sem, tehát én is így étkezem.

Tejtermékekből szinte minden kapható laktózmentes kivitelben is, ezen kívül ott a mandulatej, rizstej. Vannak sajtok, amik természetesen is laktózmentesek.


Húsok, krumpli, rizs, zöldségek..., ezekben nincs se liszt, se cukor, se laktóz és változatos módon elkészíthetőek.


De milyen ételre gondoltál? Főétel, desszert, vagy mi az, amit nem tud megoldani a nagymamád? Szívesen segítek.

2015. ápr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem eszem lisztet, laktózt és JÓVAL kevesebb szénhidrátot eszem, mint egy tipikus cukorbeteg. Nem igazán látom a problémát... Oké, étteremben oda kell figyelni, boltban én nehezen veszek ételt, ha elutazom, pakolok, de otthon gyerekjáték.

Milyen ételre gondolsz? Én zöldségételeket, tojásételeket, zöldséges tojásételeket, olajos magvat, néha keménysajtot (laktóz kvázi nulla, de kihagyható ez is), ritkán lazacot eszem, elégedett vagyok az étrendemmel.

Egy liszt- és laktózérzékeny cukorbeteg egy csomó gluténmentes gabonát is ehet, amit én nem, bár a gyors szénhidrátra oda kell figyelni.

2015. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd be a googleba cukor-liszt-laktózmentes ételek, sütemények.Ott nagyon sok ilyet találsz.Sajnos sok ember érzékeny ezekre.
2015. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen étel van, ne aggódj! Sőt, sokkal több ilyen, mint egyéb.

Az összes hús, a halak, a zöldségek mind ilyenek. A barna rizs is.


Keress Dóri mindenmentes konyhájára ill. zizikalandjai.com-ra!

2015. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ikonstar ***** válasza:
100%
Van a Facebookon a Gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok csoport. Ott rengeteg recept van és tanácsokat is kaphatsz. Mindenki segítőkész.
2015. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2015. ápr. 22. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!