Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kell házilag csokoládét...

Hogyan kell házilag csokoládét csinálni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 22. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
2015. ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég bonyolult lenne.

[link]

2015. ápr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

az én házicsokim

1 evőkanál méz

kb 50 g kókuszzsír

2 ek kakaópor (22%)

zsírt mézet megolvasztom együtt majd beleszitálom a kakaót alaposan elkeverem és sütőpapíros formába öntöm hűtő majd felkockázom

2015. ápr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém hasonló az előzőhöz, nem is nevezi mindenki csokinak, hisz kakaóvajat nem használok.

Kókuszzsír, kakaó, cukorféle, manapság 2:1:1 arányban, súlyt tekintve. Egy kis kesut (selymesebb lesz valahogy) és egy kis folyékony kávét ki nem hagynék belőle, főleg az utóbbit nem, nagyságrendekkel jobban ízlik úgy. Persze ez ízlés kérdése.

Viszont ez megolvad szobahőmérsékleten... Inkább csokiszószként vagy hűtős édességekre kanalazva használom.

2015. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
az enyém viszonylag szilárd marad a hűtőből való kivétel után is, olvad a szájban, szoktam még beletenni aszalt gyümölcsöt mogyorót ha van itthon nekem a méz pont elég édességet ad neki
2015. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont a méz tette ragacsossá, nem szokott szépen kijönni a szilikonos bonbonformából... Persze ugye a kávé is bekavarhat... S nyilván több kakaóporral kevésbé folyékony. Majd kísérletezem még, de igazából jó nekem szósznak is, főleg, amióta fatbombokat (nem tudom magyarul, mindenesetre durván zsíros édességek, főleg kókuszzsírból) is tudok, amik szépen kijönnek a formából és kevésbé olvadósak. De a csoki finomabb, viszont azt bele lehet tölteni az előbbibe...
2015. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nem bombom formában teszem hanem egy fagyis doboz tetejébe sütőpapírt teszek és abba öntöm bele majd szilárdulás után kockázom
2015. ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tejcsoki: 2,5 dl vízzel 1 kg porcukrot felforralok, szirupot főzök. Beleteszek 25 dkg margarint, ha elolvadt, szitán áttört 10 dkg kakaó és fél kg tejpor keverékét. Rottyantok egyet rajta és alufóliával bélelt tepsibe öntöm.

Arra kell figyelni, hogy a szirup rtendesen sűrűsödjön, különben nem lesz szép kemény és vágható, hanem ragacsos marad.

2015. ápr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!