Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Túl fűszeres kaját fogyasztott...

Túl fűszeres kaját fogyasztottam. Mivel előzhetném meg a pattanásokat?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi van?? Mégis mi az összefüggés a kettő között?
2015. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmivel, mert nincs összefüggés.
2015. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-2 van összefüggés: vannak olyan emberek akiknek bizonyos élelmiszer hatására kiütések ill. pattanások jelennek meg, sőt, herpesz is előjöhet túl fűszeres ételek fogyasztásakor. Nem a leggyakoribb jelenség, egyfajta allergia ill. túlreagálás a szervezet részéről, többnyire valamilyen alapanyag intoleranciával áll összefüggésben.


Kérdező: sajnos nem tudom, én egy nyugtató teával próbálkoznék egyelőre, ill. ha ez gyakran előfordul mindenképp fordulj bőrgyógyászhoz.

2015. jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De a kérdés nem az volt, hogy allergiás vagyok valamire és mit tegyek ha ettem belőle. A fűszernek magában semmi köze a pattanáshoz. Lásd, fűszer a só és a fahéj. Ezeknek pedig semmi köze a pattanáshoz. Az ha mogyoróallergiás, és mogyoróval ízesített csirkét evett, már más kérdés. De valószínűnek tartom, hogy a kérdezőben fogalomzavar van, és nem allergiás a lucullus sültkrumpli fűszersóra.
2015. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez tény, de a túl fűszeres alatt általában nem a túl fahéjas hanem az erős, csípős ételeket értjük, ezeknek pedig lehet ilyen hatása kifejezett allergia nélkül is.
2015. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A chilinek pedig szintén semmi köze nincs a pattanáshoz. A kapszaicin nem zsírosítja a bőrt, tehát megint csak nincs köze a pattanásokhoz. Kapszaicin allergiáról még nem hallottam, 8 milliárd emberből biztosan van aki allergiás rá, de még mindig valószínűbbnek tartom, hogy a kérdező hülyeségeket beszél.
2015. jún. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ennyire felsz, hogy pattanasos leszel ... es megszeretned elozni a dolgot ... nyomkodd ki elore a makeszaidat ott ahol kesobb feltetelezed, hogy majd ki akarna jonni :)))
2015. jún. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!