Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha az energiaital...

Mi történik, ha az energiaitalt alkohollal keverjük?

Figyelt kérdés
Nem iszok alkoholt, csak úgy kíváncsiságból...
2008. szept. 3. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Legrosszabb esetben megáll a szíved pl. Jobb esetben csak finom, esetleg a koffein gyorsítja az alkohol felszívódását.
2008. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ :)
2008. szept. 3. 15:10
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Az alkohol tágítja a perifériális érrendszert, az energiaitalokban lévő koffein és tannin megemeli a pulzust és a keringetett vér mennyiségét - és segítik egymás felszívódását, ahogy előttem írták. Biztos finom, de ne próbáld meg! (ezért nem iszom energiaitalt:))
2008. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint alkohol fogyasztása előtt/után kávét sem tanácsos inni?
2008. szept. 3. 15:25
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
A kávéról annyit tudok, hogy a fájdalomcsillapítók hatását fokozza, az alkohol lebomlásának idejét lassítja, a vérnyomást emeli. Sok olyan dolog nincs benne ami az energiaitalokban igen, tehát nem egészen ugyanaz a szitu, ráadásul a kávé alkoholos verziói elterjedtek elég régóta. Azért én nem kísérletezgetek, vagy alkohol, vagy kávé, vagy energiaital. Persze ne feledjük a kólát: abban is van koffein, és rengeteg koktélba keverik, vagy borhoz, vodkához.
2008. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Én egyszer kevertem energiaitalt és pezsgőt,de a legrosszabbat tettem.Hiszen mind a kettő buborékos és teljessen káó lesz tőle az ember.Szerintem nincs értelme keverni.Nekem ez a véleményem!
2008. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
95%
Én rendszeresen szoktam "kombózni", ami az energiaital és a sör kombinációját jelenti nálunk :) semmi bajunk nem szokott lenni, de beüt.. :) És nem olyan rossz az íze, mint ahogy hangzik.. :D
2008. szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A válaszokat felpontoztam, számomra hasznosak voltak :)
2008. szept. 3. 19:01
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

UTOLAG:én külföldön élek,és itt a redbullt,keverik vodkàval(szines vodka)

nos elvileg felvan tüntetve hogy nem szabad alkohollal keverni,mégis itt az itallapon megtalàlhato,minden egyes bàrban........

Ezek szerint nem olyan veszélyes,mint ahogy azt az elsö irta:megàll a szived(hisz akkor sok halott lenne körztük én is:)

persze nem egészséges,és hamarabb megàrt,jobban felpörögsz,de kis mennyiségben éppen nem halàlos.........

2008. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Én vodkát szoktam keverni Guaranával (nem tudom,nálatok kapható-e),de ez nagyon finom.Egy Guarana azt hiszem 0,3-as,és egy bulin egyet,ritkán kettőt szoktam meginni,és nem sok votkát rakok bele,szóval nem vészes.De elég hamar kiüt...
2008. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!