Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Érdemes-e a protein shake-t...

Érdemes-e a protein shake-t edzés nélkül is fogyasztani érdemi eredménnyel?

Figyelt kérdés

Szoktam tornázni, táncolni stb. de nem vagyok az az edzőterembe járó típus.


Egyre többen ajánlják ezeket a shake-ket bár eddig nem hittem bennük.


Van ezeket értelme fogyasztani mondjuk reggelire vagy vacsorára –más ételek helyett- ha nem edzem intenzíven és nme feltétlen az izmosodás, szálkásítás a célom?


Szóval kis mértékű fogyáshoz, szinten-tartáshoz elegendőek ezek?



2016. júl. 13. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

???

Ez maximum hízásra jó.

2016. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ok köszi nekem ez is hasznos válasz :)


Egészségesen eszem amúgy csak kíváncsi vagyok h alkalmanként kajapótlásra jó-e :)

2016. júl. 13. 11:03
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

Miért kell pótolni a kaját?

Nincs fogad?

2016. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nyilván szeretnék minél változatosabban étkezni és nem hagynám el a normális ételeket de néha kiegészítésképp nem zárkóznék el alternatív lehetőségektől.
2016. júl. 13. 11:14
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Edzés nèlkül is iható, hisz semmi rossz nincs benne, csak folyékony kaja. Fehèrjeforrásnak megteszi. Hìzni önmagàban nem lehet tőle, hiszen ez feherjepor ès nem tömegnövelő. Persze ha túllèped a napi kalória kereted, akkor minden hízlal.
2016. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi
2016. júl. 13. 11:31
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Fel nem foghatom minek akarsz plusz fehérjét/kalóriát bevinni, ha fogyni szeretnél.
2016. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Látom egyeseknek gondjaik vannak a szövegértéssel. Ott írja a kérdező, hogy reggelire, vagy vacsorára más ételek helyett. Akkor hol itt a plusz kalória?

Kedves kérdező, igen, szokták ajánlani fogyókúra esetén a vacsora kiváltására. Vannak kifejezetten fogyókúrához készült termékek, mint például a Biotech USA Pink Fit termékcsaládjába tartozó Ultra Loss Shake. De ha nem is ilyen speciális formáját akarod választani, akkor is mindenképpen figyelj arra, hogy a kiválasztott termék lassú felszívódású legyen, ez való étkezés kiváltására.

Az, hogy nem edzel intenzíven, nem számít. Akik edzenek nem étkezés kiváltásra használják, hanem edzés után isznak gyors felszívódásút, hogy megkönnyítsék az izomzat regenerációját. Szóval ez nem számít. Nyilván minden szervezet számára értékesebb tápanyag a fehérje, mint a szénhidrát. Hajrá! :)

2016. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

Te valami retardált vagy?

Mi a szarnak enne valaki rendes kaja helyett fehérjeport??

2016. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 9. válaszoló!

Szerintem felesleges olyan kérdésre válaszolnod, amiről halvány lila gőzöd sincs. De ha te ezzel levezetheted a frusztrációdat, hogy ismeretlen embereket retardáltnak nevezel, hát nyugodtan.... rajtam ne múljon! ;)

Másrészről még mindig nem értem, mi ebben akkora hókusz-pókusz. A kérdező szeretne fogyni. Ezt a tornázás és táncolás mellett azzal szeretné elérni, hogy kihagy egy étkezést. Tehát három lehetőség van: 1. nem eszik semmit vacsorára 2. olyat eszik vacsorára, amit korlátlanul fogyaszthat, például zöldségeket 3. kiváltja az étkezést egy protein shake-kel.

Miért ne választaná az első opció helyett a hármast? A semminél mindenképpen jobb, kb. 100 kcal és tele van értékes fehérjével és tápanyaggal.

Miért a harmadik és nem a második? Mivel ha valaki fogyókúrázik, nyilván nem tömi magát csokival, meg gumicukorral, meg mindenféle hülyeséggel. A protein shake viszont enyhítheti az édesség utáni vágyat, hiszen nagyon sokféle ízben kapható, steviaval van édesítve és ahogyan már említettem, kb. 100 kcal. Nyilván kellemesebb lehetőség, mint uborkát és répát rágcsálni. Sőt még az is megelőzhető vele, hogy belefásuljon a fogyókúrába és bezabáljon egy tábla csokit. Nem mellesleg tökéletes jutalom a nap végén! ;)

8-as válaszoló voltam...

2016. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!