Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit a legjobb vacsira fogyaszt...

Mit a legjobb vacsira fogyasztanom ha nem akarok hízni?

Figyelt kérdés
van amikor diétas feherje turmoxot ittam de ma pl azt olvastam h valamilyen cukormentes hazi turokrem is jo vacsira...vagy valamilyen salátát egyek????egeszsegesen akarok elni.

2016. szept. 24. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

A napi kalóriaegyenlegeden múlik, hogy hízol-e... Azt és annyit egyél, hogy rendben legyen a napod tápanyag szempontjkából, jóllakj meg minden. Az pl. nem egészséges, ha salátát eszel, miközben a napod kalória- és fehérjeszegény volt s az éhségtől nem tudsz aludni... Ha nincs szükséged valamirevaló tápanyagra, de egy kis saláta jól kiegészíti a napod vagy csak jólesik, eheted azt is. Nekem semmi értelme nem lenne, én esze rendesen vagy sehogy (illetve néha nassolok uborkát, mert nagyon szeretem, de éhségre, energiahiányra mit sem ér).


A fehérje zöldséggel nem egy rossz gondolat vacsorára, persze ha sok kalória kell, akkor ki kell egészíteni valami jobb zsírral vagy szénhidráttal.

2016. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Amit az első ír teljes hülyeség.


Mivel amit reggelire, ebédre eszik az ember általában részben feldolgozza, lemozogja - tehát a nap folyamán akár több kalóriát is bevihetünk, ha testmozgást is végzünk.


A vacsorára pontosan azért érdemes különösen odafigyelni, mert vacsora után elég kevesen végeznek már aktív munkát vagy testmozgást, így ez az a kalóriamennyiség, ami biztosan ott is marad a szervezetedben.


Ilyen szempontból kalóriaszegény, zsírszegény dolgok jók vacsorára. Ha a salátát szereted az, ha egy csomag mozzarellát paradicsommal, akkor azt. Igyekezz max. 3-400 kalóriát fogyasztani vacsorára, és kerüld a nehezen emészthető ételeket (húsok, kemény sajtok, gomba pl.)

2016. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)))
2016. szept. 25. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!