Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van összefüggés az evés és a...

Van összefüggés az evés és a növekedés között?

Figyelt kérdés
15 éves leszek lassan, és olyan 1100 kalória között szoktam enni, és kérdezni akarom, hogy ez nem kevés? Vagy benne van az, hogy úgymond keveset eszem és nem novok meg? A menzeszem még mindig nem pontos mindig késik, eddig egy hónapot most több mint egy hónapot, egyébként mindenfélét szoktam enni, és szeretnék még nőni egy jó pár centit de fogalmam sincs hogy mivel tudnám segíteni ezt a folyamatot?

2017. jan. 7. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fogsz már nőni, legfeljebb 1-2 centit. Attól, hogy valaki sokat eszik, nem fog jobban nőni, mert ez genetikailag dől el. Viszont ha valaki nem megfelelően táplálkozik, az kihathat a növekedésére. Nem írod, hán centi vagy és mennyi a súlyod, de az 1100 kcal naponta, ha tényleg annyi, határozottan kevés. Érdemes lenne kivizsgáltatnod magad.
2017. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak kifejezetten szélsőséges esetben, amikor sem a napi kalóriaszükséglet, sem a vitamin és ásványi anyag szükséglet nem kellően biztosított (hiánybetegségek). A napi 1100 kalória tökéletesen megfelelő lehet, ha olyan a testalkat, ha kicsi a hőleadó testfelület, ha kevés fizikai munkát végzel és jól fel vagy öltözve (hőleadás).
2017. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van.
2017. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
164 centi és 46-47 kiló, pedig úgy szeretnék még nőni, főleg, hogy édesapámra hasonlítok mindenben, így azt hittem, hogy én is leszek legalább 172 centi
2017. jan. 8. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben vannak az adataid, esetleg egy-két kilót felszedhetsz. A nők átlagosan bő 10 centivel alacsonyabbak a férfiaknál, így a lányok általában nem nőnek akkorára, mint az apukájuk.
2017. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

annyi az összefüggés, hogy aki vitamindúsan és egészségesen, kiegyensúlyozottan táplálkozik, az esetleg kifejletteb lehet, talán picit joban meg is nőhet, de azért ez elég összetett dolog, nagyrészt a genetikán múlik. a fogyókúránál annak nincs sok értelme, hogy keveset eszel, de összevissza s zar kajákat, szerintem 1100 kalória kicsit kevés.

15 éves lányok már nem nagyon szoktak nőni, max pár centit. és ez egyébként sem olyan dolog, hogy pár hónapig elkezdesz enni és bumm megnősz. az egész csecsemő- és gyerekkori táplálkozás számít.

2017. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kevés kalóriában is, és ezzel összefüggésben nyilván tápanyagban is. Egyél légy szíves, mindent, változatosan, jóllakásig. Ez most nagyon fontos, olyan károkat okozhatsz, melyek a testedben nem lesznek helyrehozhatók.


Sportolj heti többször, ne egyél rágcsát-desszertet csak maximum heti egyszer, ne igyál cukros lónyálakat és egyél normálisan!

2017. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!