Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb?

Melyik a rosszabb?

Figyelt kérdés
Ha degeszre eszed magad és feszül a gyomrod,annyira tele vagy vagy,ha üres és kínoz az éhség? Milyen gyakran eszed tele magad?

2017. jan. 21. 20:45
 1/10 Trevor. ***** válasza:
100%
Inkább éhezek rövidebb ideig, mint hogy szarul legyek, mert teleettem magam. Szerencsére elég ritkán.
2017. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én rosszabbul élem meg ha degeszre ettem magam. Akkor émelygek. Lassabb vagyok, álmos vagyok...

Az éhezés annyival jobb, hogy nem igazán szoktam éhezni. Tehát amikor nincs időm kajálni vagy nem figyelek arra, hogy elég táplálékot vigyek be, akkor is ott van gyümölcslé, folyadékok amivel tök jól túl lehet élni a napot. Pl múlt hónapban annyira pörgés volt melóhelyen, hogy már kaját sem vittem csak gyümölcslevet, mert az is tápanyag, inni meg szoktam, arra odafigyelek. Így 12 órát simán eldolgoztam szilárd tápanyag nélkül.


Olyan nagy böjtök nem voltak. Csak kisebb koromban, amikor szegények voltunk.


De az émelygés érzését nem szeretem. Túl sem eszem magam. Vagy ha sikerül ilyen akkor azt sétával szoktam orvosolni. Friss, levegő és kellemes mozgás sokkal gyorsabban segít.


A mamámnál könnyebb "túlenni" magam. De nála is inkább az van, hogy nagyon olajosan főzz. Kb locsolja az olajat mindenre. Így nála jön mindig az az émelygős érzés étkezés után.

2017. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ehetem degeszre magam, mert epekövem van és könnyen begyullad. Persze vannak fokozatai, van amikor csak érzem hogy nem kellett volna ennyit enni, és a Bilagit megoldja... de inkább nem kockáztatok mert pokolian tud fájni, akár napokig.
2017. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább degeszre eszem magam, kb fél óra és jobban leszek ráadásuk utána egy jót szunyókálok.
2017. jan. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a rossz, ha bevágsz 2 kiló ételt, feszül a hasad és ÉHEZEL. Brrrr.

Na ezért nem eszem kalóriaszegény ételeket, ha lehet.


A kínzó éhség rossz, de ma már soha nem érzek olyat. A túlevés is rossz, de nem vagyok mazochista, így kb. sosem csinálok olyat. Így elég nehéz összehasonlítani. De inkább a nem evés a jobb, az könnyedebb s napok alatt jó eséllyel mérséklődik. A ketózisnak megvannak a maga pozitív oldalai. A hosszas koplalásnál viszont még a túlevés is jobb, de egyik sem egészséges. Az izombontás gondolata zavar, ebből a szempontból is inkább a túlevés, de 1-2 nap koplalásnál még nem. Kivéve, ha a szervezetem épp hisztizik és tönkremegy az alvásom, azt utálom. Ezért nem fekszem le éhesen.

A gyomorfeszülés még csak-csak, de ha fáj is, az már durva.

2017. jan. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az se mindegy, miből eszem tele magam. Paradicsomos káposztából, rizsből, cukros sütiből vagy zsírból. Mindegyik rossz tud lenni, egészen más érzéseket okozva.
2017. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ha éhezek: fáj a hasam egy kicsit.

ha túl tele a hasam: nagyon fáj a hasam és még hányingerem is van.

2017. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én az éhezésre elég rosszul reagálok minden tekintetben, az pedig nem szokott túlzottan zavarni, ha tele eszem magam, sőt, van hogy jól is esik, így inkább a degeszre evést választom. Utána meg, ha tehetem, pihenek egyet.
2017. jan. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor éhes vagyok, gyakran rosszul vagyok, a hasam viszont nagyon-nagyon ritkán fájdul meg a bekajálástól. Hiába eszek rengeteget, nincs semmi bajom.

Ha véletlenül mégis szét akar durranni a hasam a sok kajától, akkor is max 15-20 perc, és semmi bajom. Ismét tudnék enni.

2017. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ehhez tudnunk kéne milyen az éhezés.
2017. márc. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!