Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A “quark” a túró külföldi...

A “quark” a túró külföldi megfelelője? Receptekhez túró helyett használhatom?

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 15:48
1 2
 1/16 qkker1 ***** válasza:
100%

Nem, az inkább krémtúró, nem az a darabos, mint a Magyar Rögös túró.


Németországban az orosz boltokban /Mix-Markt/ kapsz darabos túrót, és még sok más hazait.

2020. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De en nem Nemetorszagban elek, itt meg semmilyen rogos turo nincs, max ricotta vagy quark
2020. okt. 2. 16:15
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nalunk pl cottage cheese-zel helyettesítik, vagy simán megveszik a magyar boltban a megszokott magyar túrót. Hol élsz? Magyar bolt kb a válton mindenütt van
2020. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Receptfüggő.


Én az Egyesült Királyságban élek, lengyel boltban szoktam ilyesmit venni. Túrót is, tejfölt is.

2020. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Itt meg “cottege cheese-t” sem arulnak, a ricottat is ugy kell keresni, a quark az amit eddig nem ismertem, es utana olvasva jottem ra ez lenyegeben turokent van forditva.. nyilvan allagra koze nincs hozza, mert ez inkabb egy suri tejfol/joghurt
2020. okt. 2. 16:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is írt meg, HOL élsz, mert akkor sokkal könnyebben lehet konkrét tippet adni.

Másodszor a Quark-ot ha óvatosan megmelegíted (nem forralod) és utána egy kendöben lecsöpögteted, akkor kb a magyar túrónak megfelelö állagú és kinézetül eredményt kapsz, csak fél kiló Quark-ból max. negyed kiló túró lesz, vagy még kevesebb.

HArmadszor a Quark nem tejföl vagy joghurt, hanem a megaludt tejböl készül - ugaýanúgy, mint a túró -, csak nincs felmelegítve, hanem hidegen csöpögtetik le, ezért több író marad benne, és ezért krémesebb az állaga.

2020. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Quarkot lehet kapni a lidlben, kremturo. Van epres es vanilias is, nagyon finom nagy kerek dobozban aruljak. Illetve van szendvicskrem sosban is. Az ára is nagyon jó!

A cottage cheese darabos.

En szoktam turmixolva turobol gorogjoghurttal kremturot kesziteni.

2020. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem lidl bocsi. Aldi!!!
2020. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező csak nem írja meg, vajon melyik országban él...?

De az alapban igaz, hogy orosz, lenygel boltokban általában lehet kapni.

2020. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem publikus hol elek:)

Koszonom a valaszokat, amint irtam itt nincsenek orosz/lengyel boltok.

Viszont a receptben a turo helyettt quarkot hasznaltam es teljesen jol sikerult a dolog:)

2020. okt. 6. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!