Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mennyiből tud 1 ember kajálni...

Mennyiből tud 1 ember kajálni 1 nap?

Figyelt kérdés
Napi hány forint szerintetek a reális 1 embernek kajára? Ha lehet akkor azt is vegyétek figyelembe, hogy ha a leírt összeget felszorozzátok 30 nappal (egy hónapra levetítve) mennyire reális érték jön ki. Tehát napi 2000 kajára jónak tűnik, de 60 ezer csak enni egy hónapban elég sok. Nem keresek annyira jól azért.
2021. aug. 18. 14:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ mit eszik. Ha szendvicseket eszik a hónap több napjàn, olcsó melegételeket akkor kevesebből is kijön. Elég megvenni az alapélelmiszereket. Persze ez az étkezés nem túl változatos.
2021. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
Minimum napi 800-1000 ft. Bár tudom a találékony spórolósok kihozzák akár napi 300 ft-ból is 😁
2021. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%
Ha otthon főzöl, akkor kijöhet 30-40.000-ből havonta.
2021. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
1000 forintot próbáltam tartani, de ha főtt kaját akarok akkor az már önmagában több. :D kenyér/felvágott/csoki és még 1 olcsó üdítő vagy valami zöldség/gyümölcs belefér.
2021. aug. 18. 15:16
 5/33 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg sokmindentől függ, leginkább szerintem attól (túl azon, hogy a spórolás alapvetően olcsóbb alapanyagokról szól, és mellőzni kell a drágább dolgokat)

... szóval ha ezt alapnak vesszük, akkor azon rengeteg múlik, az illetőnek mennyi ideje van főzni, meg persze mennyire tud főzni.


A lehető legtöbb dolgot otthon elkészítve elég sokat lehet spórolni, de nyilván, az ember nem áll neki mondjuk 10 deka tarkababból 2 óra alatt megfőzni 1 adag babfőzeléket...


Ez csak egy példa arra, hogy sok esetben nagyobb kiszerelést veszel, az arányaiban olcsóbb, tehát megéri, akkor az egyszer viszont drágább, tehát innentől értelmetlen napi szintre osztani, hány forintot költesz, mert adott termék lehet hogy kitart egy hétig, vagy mondjuk egy hónapban tudsz belőle főzni 3-4 alkalommal is.


Nagyon spórolósan amúgy ha mindent otthon főzögetsz, meg gyakoribban olyan ételek mint főzelékek, tészták, (főtt, vagy sült, pl. kelt tészták, stb...)

akkor ki lehet hozni a feléből is, 30.000-ből szerényebb ételekkel el lehet vegetálni.

De ha kicsit szabadabban akarsz költekezni, meg figyelsz a minőségre, egészségre, változatosságra, rendszeresen megleped magad valami extrával, stb, akkor bizony simán ott van az, 50-60 körül, és ez még mindig az otthon főzés, és messze nem luxus kategória!


Baromi drágák lettek az élelmiszerek. Is. Meg minden. Kérjél fizetésemelést. Egyszerűen minden túl drága, a fizetésünkhöz képest.

Már most mondják, hogy idén télen extra drága lesz a gáz...

2021. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%

" főtt kaját akarok akkor az már önmagában több. :D"


Na ez biztos, hogy nem igaz!

Vagy számolni nem tudsz, vagy főzni. XD

2021. aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
71%

" főtt kaját akarok akkor az már önmagában több. :D"


Szerintem ezt pont ott számoltad el, amit az 5-ös válaszomban próbáltam leírni.


Mondjuk párolt rizs.

Veszel egy kiló rizst, egy liter olajat...

Ez mondjuk 1100 ft. (rizs 500, olaj 600) Oké, ez sok, de!

1 kiló rizs lepirításához elég 1 deci olaj, 1 adag párolt rizshez meg kb 8-10 deka rizs kell.

Tehát 1 adag párolt rizs, az csak 56 forint.

2021. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

... spagetti: tészta: 300 Ft, Tejföl 300 Ft, paradicsom sűrítmény (ha normális mennyiséget veszel és nem azt a kicsit konzervet) 3-400 Ft és még nem vettem darált húst és kukorica konzervet. De ha spórolok és virslit teszek bele hús helyett akkor is bőven 1000 felett vagyok. Ja, mondjuk ha csak a tésztát + alapport és a húst veszem meg akkor talán kijövök 1000 alatt.


Esetleg a tejbegríz vagy tejberizs kijön 1000 alatt. De taníts mester, ne csak okoskodj.

2021. aug. 18. 15:31
 9/33 anonim ***** válasza:
84%

A spagettihoz nem kell sem tejföl sem kukorica! (ALAPPOR MEG SEMMI ESETRE SEM!)


De emellett amit leírtál, abból nem egy adag jön ki, hanem legaabb kettö, de inkább három.


Szerintem ott tévedsz el, hogy egyrészt nem szabad venni a fött kajákat, hanem nyers alapanyagokból készíteni, mindenféle félkész terméket is ki kell iktatni, másrészt meg elöször azért fel kell építeni egy alapkészletet - egy csomag tészta, rizs, gríz, liszt, stb. nem egy ebédre elég, ahogy a paradicsompürét sem használod el egyszerre.

Tartós élelmiszerekböl célszerü tartani otthon mindig valamennyit, utána böven be lehet tartani a napi 1000 Ft-ot, a készleteket is beszámolva.

2021. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%

...Meg még az jutott eszembe, ha nem főtt kaját eszel, akkor mit?

Szendvicseket, felvágottakat?

Hát erről beszéltem, lehet, hogy akkor ott a boltban olcsónak tűnik párszáz ft-ot kifizetni valami felvágottért, de egyszerre megeszed.


Nézd meg a kilós egységárát! 3-4 ezernél kezdődik, a leggagyibb felvágott, meg legócskább kenőmájas is. Egy virsli, ami látott húst, 2500/kg.


Hol van ahhoz a sima tőkehúsnak az ára, amit a hentesnél veszel?

Egy sertéslapocka 1300-1500 ft, egy csirkecomb filé (csont nélkül) még olcsóbb.

Mit tudsz venni ilyen kilós áron? 30% hústartalmú felvizezett szója parizert? Még azt se!


Csak hát el kell tudni készíteni okosan, meg nem megenni egyszerre fél kilót! Egyél krumpliból, meg tésztából fél kilót, húsból meg 12 dekát.

2021. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!