Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi az élvezet a méregerősre...

Mi az élvezet a méregerősre elkészített ételekben?

Figyelt kérdés
Ha nagyon akarom meg tudom enni azokat is.De a csípős íz kb. elnyom mindent.Jóformán semmi mást nem érez az ember csak azt.

#extra csípős,izlelőbimbó,ízérzet
2022. ápr. 6. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Két féle választ tudok adni.


1: Afrika

Egyetem során megismertem jó sok afrikai embert, és a kultúrájukat. Lakótársam is volt. Olyan méreg erősen eszik az ételeket, hogy belekóstoltam, azt hittem hogy sósavat kóstoltam. Ő meg eszi, meg sem érzi.

Elmondása szerint ez azért alakult ki Afrikában, mert ez "fertőtleníti" az ételt. Tehát ha valami baktérium kerülne bele, a csípősség ezt elpusztítja, vagy micsoda. Tehát ez így épült be a kultúrájukba, és mai napig fennáll.


2: Pszichológia

Több tanulmány olvasása után rájöttem, hogy miért fogyasztanak csípős ételeket az emberek olyan helyeken is ahol a fenti veszély nem állt fenn. Ez pedig pszichológiai alapú. Tehát az a "kemény" ember aki csípősen eszik. Erősebbnek érzi magát tőle az ember legbelül. Olyan mint egy "próba" amit a tudatalattink értékel, hogy kiálltunk, így boldogabbak leszünk tőle. Valahogy így tudnám leírni konyhanyelven a folyamatot.


3: Biológia

A csípős ételek fogyasztása endorfint szabadít fel az agyban, amire "rá lehet szokni". Az emberi agyban az élvezet és az averzió hasonlóan működik. Mindkettő az agytörzsön lévő idegeken alapul, dopamintermelő neuronokat használ, és az agykéreg hasonló területeit aktivizálja. Az agy felépítése is a két rendszer rokonságára utal, a kétféle ingerre felelő idegsejtek egymáshoz közel helyezkednek el é kapcsolatban állnak. A csípős ételek kóstolása ezek szerint nem más, mint a két rendszer párbeszéde, viszonylag büntetlen kacérkodás a fájdalommal.

2022. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
* végül 3 lett :D
2022. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon egyszerű: szereti. Teljesen felesleges ezt túl kombinálni.
2022. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#1

Az első ponthoz annyit tennék hozzá, hogy mellette elnyomja az esetleges "oda nem illő" ízeket, ha már egyik vagy másik hozzávaló nem a legfrissebb.

2022. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!