Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan szoktátok fogyasztani...

Hogyan szoktátok fogyasztani a paprikát?

Figyelt kérdés

Általában vajat, újabban tömlős sajtot kenek a kenyérre, ami jóval olcsóbb, és a kenyeremet olykor meg is pirítom a gáztűzhelyen. Aztután felvágom a paradicsomot cikkekre, a paprikát pedig hoszú hasábokra, majd alaposan megsózom. Így eszem a paradicsomot, a paprikát a vajas, vagy sajtos kenyérrel, amit szintén megsózok. A paradicsomot, paprikát mártogatom a sóba. Néha teszek a kenyérre egy kis csípős paprikakrémet is. Ha van hagyma vagy uborka, abból is vágok karikákat, vagy hosszabb hasábokat. Ha jó csípős zöldpaprika is van, abból is harapok egyet-egyet. Mikor már marja a számat, hörpölök rá a befőttes üvegből egy kis tejet. Néha mindehhez még megfőzök két-három tojást is, hogy megfelelő állagú legyen a sárgája, így valódi kulináris élvezetben lehet részem.


Ezen kívül túrós tésztához szoktam megsütni a paprikát, vagy pedig paradicsom levesbe is teszek néhány karikát, jó ízű lesz tőle. Megtölteni ugyanakkor nem szoktam, mert nincs mivel és vesződséges munka. Lecsót sem készítek, mert azt lehet venni a boltban.



2022. júl. 12. 05:45
 1/6 Isti22 ***** válasza:
100%
Belefőzöm a magyaros ételekbe, pl. tegnap a marhapöribe tarhonyával.
2022. júl. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez aztán annyira érdekfeszítő, mintha egy Attenborough könyvet olvastam volna.
2022. júl. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük a részletes tájékoztatást, kérdező. Bár nem tudom, hogy a te paprika/paradicsom evési szokásaid - rajtad kívül - kit érdekelnek.
2022. júl. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván valami debil.

Ez a rohadt oldal meg egy iszonyú debilmágnes.

2022. júl. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Várjuk a következő "kérdésedet" a paradicsomról.
2022. júl. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ha épp kezd beérni a cuccis a kisbertben és van egy rahedli paprikád, akkor vannak tippjeim.


Mediterrán grill zöldség

Paprikás hummusz

Töltött paprika

Saláták

Rizottó vagy paella

Tésztaételek szószába, pl spagetti, lasagne leturmixolva

Levesbe, pörköltbe az íze miatt

Szalonna sütéskor a nyársra a hagyma és a szalonna közé

2022. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!