Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ha vásárlási korlátozás van,...

Ha vásárlási korlátozás van, miért lett hiánycikk az árstopos cukor, tej, stb? Gyakori, hogy bemegy a család, és mindenki vesz pár kilót/litert?

Figyelt kérdés
2022. szept. 15. 09:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Simán van olyan, sőt olyan is hogy először elviszi a max limitet fizet, majd utána újra bemegy és vesz még egy kört, úgy már szabad.
2022. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bolttól is függ. Ahova én járok, ott nincs hiány. Közepes méretű, nem hiper, de nem is egy kisbolt. A kicsiknek gondolom, nehezebb a beszerzés. A hiperekben meg nagyon nagy a forgalom.
2022. szept. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Miért rendelne a bolt olyan termékből sokat, amin neki vesztesége van? Nyilván csak annyit fog rendelni pl a cukorból, amennyit muszáj. Egyébként nem kell hozzá minden családtagnak külön-külön beállnia a kasszához. Én kevés cukrot használók, ha minden alkalommal vennék cukrot is, mikor boltban járok, akkor lenne itthon már egy fél raklappal.
2022. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen nincs a kisvárosi Lidl üzletünkben a 2,8-as tejből, sokszor nincs kristálycukor és néha olaj.
2022. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Sokakat ismerek, akik mindem alkalommal megveszik a maximális mennyiséget, mert attól félnek, sokkal drágább lesz az árstop után.
2022. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert drága beszerezni és olcsón kell adni, tehát a boltoknak nem éri emg. Ezért a boltok kevesebbet vásárolnak.
2022. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy minden egyes terméken veszteségük van, de tudtommal polcon kell tartani, hogy mennyit, azt nem tudom. Én nem veszek többet semmiből a megszokottnál, és egyáltalán nem támogatom ezt a rablást. Viszont sok helyen szerintem a többire ráteszik a veszteséget, így nagyjából egálban vagyunk.
2022. szept. 15. 11:15
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Sokan betáraznak, amiből tudnak , aztán elfogy a boltból. Én mondjuk nem szeretem a tartós tejet, de olajból általában 2-3 literem szokott itthon lenni, most van 15 liter, de még veszek. Tartós élelmiszerben most jobb tartani a pénzedet, mint a bankban.
2022. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Ezt kissé elítélem, ne haragudj. Egyrészt a szükségesnél jobban hozzájárulsz az üzletek veszteségéhez, másrészt esetleg másnak nem marad egy liter sem. Én pl. talán túl önzetlen vagyok, de tartós akciós termékből sem töltöm fel a szekrényt, hiába veszek rendszeresen, hogy maradjon másnak is. Persze lehet, hogy ott marad a nyakukon, de így nyugodtabb a lelkiismeretem.
2022. szept. 15. 13:24
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

#9 , Ne féltsd az üzleteket, máson behozzák a "kárt". :)

Például, mikor a tálcás tojásra kiírt árnál 700-as többet számol a pénztár, amit csak otthon veszel észre. 15 tételnyi blokkon 2 tételnél túlárazva.

Egyébként ebben a szar helyzetben elsősorban magamra gondolok, nem az üzlet érdekeit nézem.

Ha a Te érték ítéleteddel vásárolna a magyar, akkor az akciós termékeket is ott kellene hagynod és csak a drágábbat vennéd.

2022. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!