Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért van az, hogy ugyanazon...

Miért van az, hogy ugyanazon bolthálózat ugyanazon terméke sokszor olcsóbb Ausztriában, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mi az oka? A facen mutattak egy videót, amiben ugyanaz a termék pontosan 2x annyiba került.

2023. jan. 22. 21:46
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Szállítmányozáson gondolkodtam én is, csak hát ha onnan hozzák ide, akkor úgyis Ausztriában tankol a kamion.
2023. jan. 23. 18:51
 22/33 anonim ***** válasza:
82%

21


Kár neked írni bármit is, mert teljesen 1 bitesen gondolkozol... Logikád vetekszik egy 5 éves gyerekével. Nem is csoda, hogy itt tart ez az ország, ilyen választópolgárokkal mint te.

2023. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen logikusat böffentettél ide, sajnos nem érek fel hozzád. Szóval a 17%-os ÁFA miatt drágább 100%-al a termék, végülis tök logikus. Az persze nem számít, hogy a bérek 50%-al kevesebbek, a bérleti díj meg egy üzleti ingatlannal még ennél is többel. De az Ausztriában tankoló kamion magyar üzemanyag ára az számít. És a Zórbán a hibás mer' a multi dupla áron adja itt a terméket. :D

Egyébként nem szavaztam a Fideszre soha. Attól, hogy nem szopok be minden hülyeséget még nem vagyok automatikusan Fideszes.

2023. jan. 23. 19:00
 24/33 anonim ***** válasza:
86%

23


Leírtam nem is egy példát, de kénytelen vagyok azt is leírni, hogy ha egy 5 éves gyerek szintjén vagy, akkor mellette írhatok még 3 másik érvet is, akkor sem fogod megérteni. Én nem írtam semmit az adóról például.


Teljesen leszarom kire szavaztál, saját magad bizonyítod hogy egy 5 éves gyerek értelmi szintjét ütöd meg. Kár neked bármit is írni meg érvelni, mert vagy nem vagy képes alapvető logikai összefüggéseket átlátni, vagy mert a pénzügyekben nem vagy jártas vagy esetleg a közgazdaságtanban, nem tudom, de hogy alapvető tudás hiányában vagy, az már bebizonyosodott.

2023. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

" És a Zórbán a hibás mer' a multi dupla áron adja itt a terméket. :D"


Természetesen persze megint egész Nyugat-Európa rossz és itt biztos valami simlisség van, itt van rekordrinfláció, jössz te, aki szerint teljesen mindegy, hogy mennyi itt az üzemanyag, mert azt úgyis Ausztriában tankolják (jóisten, gyere le!), de az elképzelhetetlen, hogy szimplán a Fidesz lezüllesztette az országot. Az ufók tehetnek róla, nyilván. Ha pedig érveket hoz az ember, akkor írsz olyan böszmeségeket mint a 21-es válaszod, csak az a lényeg, hogy megérteni ne kelljen logikus dolgokat, mert a hozzád hasonlóknak az mindig fájó, ha valami logikus.

2023. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

"Leírtam nem is egy példát"


Ami mind cáfolva is lett. Mondjuk ha kiirnád a neved könyebb lenne kimenni belőle melyik írtad. Az Import jogos lehetne, de Magyarországon is van tészta gyártás, tehát megint indokolatlan a dupla ár, a munkaerő és az üzlet fenntartása meg egyenesen olcsóbb. Az ÁFA 17%-al magasabb, az üzemanyag meg elenyésző, mert nem egy zacskó tésztát hoz egy kamion.


"vagy mert a pénzügyekben nem vagy jártas vagy esetleg a közgazdaságtanban, nem tudom, de hogy alapvető tudás hiányában vagy"


Játszhatunk olyat, hogy felscannelem a közgazdász diplomám vagy az elnyert MNB ösztöndíjról az oklevelet (nézz utána Magyarországon hány ember lehet egy évben ösztöndíjas közgazdász hallgató).

2023. jan. 23. 20:34
 27/33 anonim ***** válasza:
86%

26


Utóbbi mondatoddal pláne nem dicsekednék, mert minden mezei közgazdász tisztában van vele az ok-okozattal, tehát kifejezetten aluliskolázottságodat bizonyítod azzal, hogy neked egy átlag közgazdász tudását sem sikerült megütnöd.

2023. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Igen, bizonyára pont egy laikus fogja ezt eldönteni, aki szerint a 17% az dupla ár.
2023. jan. 23. 21:56
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

28


Harmadjára írom le, (bár még mindig felesleges), hogy 1 szót nem írtam az adóról és csak még nevetségesebbé teszed magad, hogy azt gondolod, hogy egy termék ára csak az adóból tevődik össze.


Mindenesetre én töröltem a kérdést a listámból, nincs kedvem veszekedni 8 általánost végzett emberekkel, mint amilyen te is vagy :)

2023. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Ha én 8 általánost végeztem volna, akkor te 1 osztályt sem. Kérdeztem melyiket válaszokat írtad, de nem írtad le.


"csak még nevetségesebbé teszed magad, hogy azt gondolod, hogy egy termék ára csak az adóból tevődik össze."


Nem írtam sehol ilyet. Ellenben szerinted egy külföldi multi, külföldön gyártott termékének árát a Vitya szabja meg.

2023. jan. 23. 22:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!