Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mennyire gáz csak apróval...

Mennyire gáz csak apróval fizetni egy kisboltban vidéken?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 50 db érméig el kellene hogy fogadja a boltosnak a pénzt. Pár kisebb dolog vásárlásához viszont jó lenne. Nem nézne morcosan az eladó, vagy a többi vevő, ha 50 db 20 ft-ossal fizetnék ki pár apróságot?

2023. júl. 17. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Sokszor örülnek is neki, mert így tudnak váltani
2023. júl. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Ha annak páran mögötted és ezzel "feltartod" őket akkor szerintem az emberek nagy többsége csúnyán fog nézni. Általában addig toleránsak az emberek amíg róluk van szó...

Viszont ha nem szivatásból csinálod, felgyűlt otthon valamit kezdeni kell vele, akkor csináld, fizetőeszköz.


Nekem sok apró fel szokott gyűlni, pár havonta megkérdezem az eladót a boltban ahova járni szoktam ,hogy kell-e nekik most apró, ha azt mondja hogy igen akkor leviszem neki ott hagyom, majd pár óra múlva visszamegyek.

Ő meg abban az időszakban megszámolja amikor pont nincs senki, nem tartunk fel senkit, nekem elfogy, nekik meg jól jön.

2023. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy-egy alkalommal előfordulva semmi gond nem szokott lenni belőle, pláne ilyen kis összeg esetében.

Nagyobb tételben azért annyit mindenképpen illik megtenni, hogy nem a pénztárnál kezded kiválogatni az ömlesztett érmék közül a szükséges mennyiséget.

Akinek sok érme gyűlik össze rendszeresen, az előre megbeszélt helyeken be tudja váltani.

Tálcára kirakva, hogy gyorsan átszámolharó legyen, pl gyógyszertárban hetente több ezer forintnyi érmet is beváltanak, ott szükség van a sok apróra.

Nem azzal van a gond, ha valaki érmékkel fizet, hanem, ha ömlesztve viszi a kasszához, és ott jelentősebb összeget, több ezer forintot a pénztárossal számoltat ki

2023. júl. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem többszörre elosztani, hogy megszabaduljak az aprótól, nem egyszerre odaborítani neki egy csomót.


Meg volt olyan is, mikor felgyűlt, hogy megkérdeztem nem e kell nekik váltó mondjuk 5000-ért, és akkor megbeszéltük, hogy mikor menjek, (mikor kevesen vannak) és beváltotta.

2023. júl. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!