Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Milyen boltokban (pl. coop?)...

Milyen boltokban (pl. coop?) lehet pénztárnál készpénzt felvenni? Milyen a logója? Az interneten vannak cikkek róla, de az üzletek listáját akiknél lehet, azt nem találtam.

Figyelt kérdés
2023. júl. 25. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
A cash-back egyelőre csak elvi lehetőség. Nincs még ilyen, nem is lehet kötelezni rá a kereskedőket.
2023. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Semmilyenekben.
2023. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Mindenféle sértés nélkül, szimplán tájékozódási szándékkal valaki elmondaná nekem, hogy ennek mi a gyakorlati értelme? Vagy aki él vele, az miért teszi? Ha akarok KP-t felvenni, elmegyek egy automatához, ami majdnem minden 2. sarkon van, és havonta 150 ezer Ft-ig díjmentesen vehetek fel pénzt.
2023. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
#4: Vannak falvak, ahol 1 db automata sincs.
2023. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Minden bántás nélkül meg is felelem:

Nem magyar találmány, sok országban már létezik. Nem, nincsen sarkon automata még Budapesten sem. Én pl. a XVII, kerületben lakom, rákosligeten. A legközelebbi automata kb. 400 méterre van. A kisbolt meg százra.

A készpénzre még mindig szükség van, nem lehet teljesen nélkülözni. Az ország többsége nem városokban, hanem falvakban él. Ezek között olyan is van, ahol templom/kocsma/vegyesbolt hármas sem biztos, hogy van.

2023. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

#5, #6: azokban a falvakban nem is fogják ezt bevezetni a kisboltok, amíg államilag kötelezővé nem teszik. Ismerősöm dohányboltban dolgozik, ott 50 ezer Ft váltópénz lehet bent, mert annyira van biztosítva az üzlet. Nem fognak a pénzfelvevő vásárlók kedvéért 10x ennyit tartani, és drágább biztosítást fizetni, amíg nem kötelező.

#6: én egy kisebb városban lakom, a legközelebbi automata szintén kb 400m-re van. És havonta 1x nem tudok elsétálni 400m-t, ha szükségem van pénzre? :)

A kp felvétel megkönnyítése helyett a gondolkodást, tudatosságot kéne inkább erőltetni, hogy akinek bankkártyája van, az mérlegeljen, hogy biztosan szüksége van-e annyi kp-ra, amennyit levesz, vagy a vásárlásai nagy részét amúgy 90%-ban bankkártyáról is meg tudná oldani. Nem mondom, hogy az emberek váltsanak bankkártyára, mert én is utálom a bankok hozzáállását. De ha már van, onnantól én azt részesíteném előnyben.

2023. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Nagyváros szélén lakom, a legközelebbi automata a szomszéd községben van, kb. 2-2,5 km-re. De sok szükségem nincs rá, mert már évek óta lehet kártyával fizetni mindenhol. Amit még inkább nem értek, hogy egy bevásárlóközpont élelmiszer-multijánál vagyok kasszás és a vevők szeretnének pénzt felvenni, mikor a bevásárlóközpontban két banknak is van automatája.
2023. júl. 26. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!