Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Melyik az a péktermék (a jobb...

Melyik az a péktermék (a jobb minőségű kenyeren kívül), melyet gyermekkorodban még lehetett kapni, ma már viszont nem?

Figyelt kérdés

Kezdem:

2000-es évek eleje, Veszprém megyei kisváros péksége: zalai lakodalmas perechez hasonló (vagy talán ugyanaz), tojással bevont "kerék".


2000-es évek vége, 2010-es évek eleje, ugyanezen település TESCO áruháza: zsemleszerű sajtos négyzet, minek alján tökmag volt.


2010-es évek, Landauer pékség ugyanitt: foszlós, félig kakaós kalács kandírozott gyümölccsel, csokoládé darabokkal, sajtos-köményes csiga leveles tésztából, illetve kisebb pizzák kolbásszal, kukoricával.


Nálatok mik ezek az egykori péktermékek?



márc. 10. 15:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

57-ben születtem. Lehet léteznek ezek, de nem találkozom velük:

patkó alakú mákos kifli, óriáskifli (hasonló létezik csak), pacsni, molnárka.

márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

en 88as születesu vagyok, szoval most 35.


Balatonboglaron nagyim nyaralojanal volt egy kis Bolt nekik volt orias kiflijuk. sima kifli de oriasi, imadtuk a hugommal


Aztan a suliban a kakoscsiga pesten, ket kezzel fogtam ugy ettem nem ezek a mai plasztik kis kerek bigyok.


20014 környeken pedig a tesconak szerintem a pekarui sokkal jobbak voltak, ma mar be nem teszem a labam (aztan lehet en nöttem fel es valtozott az izlesem..)


A kalacs megvaltozott regebben a kalacs kalacs volt, edesbb puhabb, kalacs. manapsag meg annyi fele fajta van a sok peksegben..egyik sem olyan finom

márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Graham cipó.
márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, bizony:

Az óriáskifli, a paprikás kifli és molnárka, az a finom tésztájú " hitlerszalonnás" bukta, az igazi patkó vajas kifli. Tepertős óriás pogi.

Finomak voltak.

márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a pacsni!!! Nagy kedvenc volt!
márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
a tepertos pogiban igazi nagy tepertopk is voltak. imadtam
márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó kalácsot tényleg elég nehéz találni, de azért az nem lehetetlen szerintem.

Lehet nem leszek népszerű, viszont én a régi kakaóscsigát nem különösebben szerettem. A széle mindig száraz volt. A most kaphatóak közül is csak egyet szeretek mondjuk (Bakonyi).

márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kakaos csiga. De nem ez a hipermarketes bovli hanem teljesen mas tesztaja volt. Sajnos gyerekkorom iskolas evei ota nem talaltam ilyet.


Tomor tesztaja volt.

márc. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Búrkifli. Nem mondom, hogy egyáltalán nincs, de nagyon kevés pékségben van.
márc. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A régi igazi kifli, ah de jó volt.
márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!