Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A tesco rádióban, vagy a...

A tesco rádióban, vagy a spárban miért mindig olyan furák a zenék?

Figyelt kérdés
Olyan dalokat adnak, amiket máshol sehol nem hall az ember, ez miért van? Hogy válogatják össze a zenéket?

máj. 7. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Itt nálunk a Tescoba ilyen tucat pop zenék szoktak menni általában és szerintem ez központi, így az összes Tescoba ugyanaz szól. De kérdés, hogy neked mi számít fura zenének.
máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az egész fura, hogy ugyan azokat a reklámokat nyomatják hangosan évek óta.
máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a Sparban úgy van ahogy a kérdező írja.
máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom jogdíjat kellene fizetni, vagy vannak ingyenes zenék, vagy néhányra kifizették és csak ezek szólnak.
máj. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az átlag igénytelen puttyogás szól ott is, mint mindenhol.
máj. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Még az jó hogy szól valami.Egyébként nekem teljesen mindegy mi.
máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, mindegy mi szól, csak az összes dal olyan fura. Rádiókban teljesen mást adnak, ezeket pedig sehol máshol nem lehet megtalálni. Nekem olyan különös az egész.
máj. 8. 10:05
 9/11 anonim válasza:
68%

Nem furák azok a dalok, sőt igazából ezek a "rádiók" működnek valóban kereskedelmi alapon, ellentétben a hagyományos rádiókkal.

A hagyományos FM-en hallható kereskedelmi rádióknak van egy rakás kötöttsége, mint pl. a magyar zenék aránya, új-régi zenék aránya vagy bizonyos stílusú dalok aránya és mellette ügyelniük kell, a megfelelő zene-szöveg arányra is. Ha ez még nem lenne elég, a külföldi, szakmailag hozzáértő befektetőket az elmúlt 15 évben sikerült elüldözni, így maradt az országban kb. 3 olyan ember, akik felváltva csinálják azóta is a nagyobb rádiókat, persze a már rég elavult tudásuk szerint.

Ezek az áruházi rádiók viszont úgy vannak szerkesztve, hogy a mindenkori célközönséget veszik figyelembe, ami változó. Felmérték, hogy melyik napszakban milyen korú, nemű, esetleg vásárlóerejű vásárlóik vannak zömében és az ő igényeikhez igazítják a zenéket. Mikor pl. sok a nyugdíjas, akkor régebbi zenék szólnak, ha a fiatalok vannak többen, akkor újabbak.

máj. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!