Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Friss zöldség/gyümölcs megfize...

Friss zöldség/gyümölcs megfizethető áron?

Figyelt kérdés

Kérdésem annyi lenne, hogy ti hol szoktatok zölséget, gyümölcsöt vásárolni?

Engem szörnyen kiábrándít a kínálat, régen ettem már igazi, jó ízű epret, paradicsomot :(

A Keletinél lakom, de lassan már bámilyen tippet szívesen veszek :D


2013. júl. 16. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Megfizetheő áron? Szinte már sehol, ma délelőtt voltam a piacon és ledöbbentem, hogy pl, 1 pici fej zeller amin zöld is van 200 Ft, 1 csomag fehér répa 400 körül, sárgadinnye 3-400 Ft volt kilója, görögdinnye ami ráadásul még szerintem éretlen is volt 20-ért kilója, cseresznye 1.100 Ftért, stb.

Jó ízű epre én sem ettem idén, az összes savanyú volt, szinte mindenhol már csak egyenparadicsom van, ami kívűl kemény, belül lötty, 2 helyen láttam régi típúsú, szép nagy paradicsomokat, de már az sem édes, inkább savanyú, a legtöbb gyümölcsöt éretlenül szedik le, hogy ne törtjön nekik össze a ládában, de így az ízük élvezhetetlen, szóval katasztrófa.

Engem nagyon elszomorít, hogy rossz is és drága is minden.

2013. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Nagyker.
2013. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Vásárcsarnok nagyker ennyi. Már a zöldség és gyümölcs nagyon drága mindenhol :S Rá kell szokni a zacskóslevesre
2013. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
71%
Aminek szezonja van azt kell venni és lefagyasztani meg eltenni. ennyi
2013. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most az is drága, aminek szezonja van.
2013. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4: Az lenne ám csak a drága... Rengeteg villanyt kéne fizetni a nagy térfogatú, ahhoz képest gyorsan elfogyó zöldséghez, nem érné meg.


Nem tudom, én élvezem, hogy végre nem drága a zöldség-gyümölcs, mint télen :D Az alma persze az, de az kit érdekel ilyenkor. Télen is ettem zöldpaprikát, uborkát, cukkinit, mert kellett, de nagyon szolidan, mert drága volt. De most már ehetem két pofára, a fejes káposzta üde és olcsó, a karfiol ára is remekül lement, a paradicsomé is, s jó esetben íze is van (télen csak ízetlen kapható, drágán, de mivel van ízes, nem drága paradicsompüré, túl tudom élni)... A cukkinit termeszteni is érdemes, de a mi kertünkben alig van hely és nem jó a föld, sokáig tart még, míg feljavítjuk. Szerencsére piac végén, egyes zöldségeseknél lehet kapni 100-150 forintért, legfeljebb kishibásakat :)

Persze van, amit nem érdemes venni, inkább mirelit formában, frissebb, sokkal kevesebb munkát jelent és sokkal, sokkal olcsóbb (sóska, spenót, zöldbab, zöldborsó).

Paradicsomot speciel mi háztól veszünk szezonban, finom és olcsó, de a Keletitől van vagy 100km-re, bocs, másutt lakom.


Jó epret én se szoktam venni, a párom próbálkozott kétszer, de az csak nem az igazi. Szerencsére a kertben is terem, ahogy más gyümölcs is, úgyhogy majd csak dinnyét veszünk. Illetve szőlőt, ha találunk jófélét. Sajna túl nagy saszladömping szokott lenni, pedig az nem elég finom.

Én is tudnék értékelni nagyobb változatosságot, de ez van.


Ami engem sokkol, az az almaár. Egyfolytában 3-400 forintért látom tavasz óta, télen néhol még kaptunk 200-ért akciózva, de pont ez az egyre kevésbé értékes, sok helyen nem is valami finom cucc ilyen árban... Sajna 1-2 ételbe nekem kell, de igyekszem elkerülni. Szerencsére már van autónk, majd veszünk szezonban 100 alatt, amikor a Nyírségben járunk rokonlátogatóban, meg persze a környéken is van, kicsit drágábban. Főleg az zavar az alma árában, hogy a nagy része a kereskedőé, nem a termelőé.


Mi elég lazán tudunk venni gyümölcsöt a gyümölcsösök mellett olcsóbban is, szedd magadra is gondoltunk, de valahogy sose jött össze. De aki olyan helyen lakik s autózik, hogy nagy kitérő lenne, annak nyilván nem éri meg pár kiló gyümölcs :(

Az anyósom egy hirdetésből szerzett olcsóbb sárgabarackot befőzni. Az a legjobb, ha a termelőtől tud venni az ember, a piacos 100-150 ft-os cukkinit is ő találta és veszi nekünk :).

A falusi boltban is van néha leárazott zöldség-gyümölcs, aminek szinte semmi baja s nagyon megéri. A másik boltban ma uborkát kaptam ingyen, régebbi volt és a zöme kissé fonnyadt, de találtam két jót, ingyen szívesen elhoztam. Meg kell találni az ilyen lehetőségeket.

2013. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Piac-újpesti


Ma voltam, gyönyörű áruk


-sárgarépa csomó -kb 5-6db-150ft

-őszibarack-198/kg

-sárgadinnye-98ft/kg-mézédes volt

-meggy 380ft/kg

-cserkó az már nagyon dárga. nem is vettem-1400/kg

-dinnye-hipermarket-99-95ft/kg

-paradicsom-piac 198/kg

-krumpli 168/kg

-karfiol 98ft/kg-nagyin friss volt-ez volt ma az ebéd is

-paprika 248/kg

kukorica30-80ft között-mérettfüggő

sbarack 299kg

2013. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
No, ez tényleg olcsó piac, nálunk a piacon minden a duplája, de van ami a triplája, fura hogy kerületek árai így eltérnek egymástól.
2013. júl. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hej, mit nem adnék most egy kis hazai zöldségért, gyümölcsért. Németországban semminek nem olyan az íze.
2013. júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már itt sem, mivel szinte mindent félig éretten szednek le, hogy ne törjön össze a ládában, ezért ízes gyümölcs kevés kapható.
2013. júl. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!