Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A Sparban milyen tapasztalatai...

A Sparban milyen tapasztalataitok vannak a zöld matricás,50%-os termékekről?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom azt mondta, hogy ő havi tízezreket spórol úgy a kaján, hogy minden vasárnap kora délután bevásárol a legközelebbi Sparban, amiután a közeli lejáratú termékeket átcímkézik vasárnap dél körül 50%-os akcióssá, de még mindenki otthon döglik a vasárnapi ebéd után és szinte csak ő van a boltban. Megveszi őket (húsok, tejtermékek, zöldségek-gyümölcsök, pékáruk), sokszor lefagyasztja, amit nem eszik meg azonnal és sokszor egész héten ilyeneket eszik. Azt mondja egy év alatt számolta és évi 230 ezret spórolt ezzel. Persze kutya baja még mellé, sosem a büdös, rohadt romlottat veszi meg.
2013. szept. 15. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt már köztük romlott is, hiszen azért 50%, mert aznap jár le, de a legtöbb jó volt.
2013. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem vagy kollégista :P Mi csak úgy hívtuk azt a részt, hogy "DHP" Azaz Döghús pult. És már azt hiszed, hogy mérgező dolgok vannak ott, de nem. Egyszer sem vettem rossz vagy ehetetlen élelmiszert a zöld cimkések között. Jó, mondjuk én nem fagyasztottam le, aznap vagy legkésőbb másnap megettem-megfőztem. Bár húst ilyet nem szoktam venni, de tejtermékeket, készételeket igen. Akárhányszor sparban járok mindig elnézek oda is. Bár itt Budapesten jobban elviszik, Győrben csak kevesen fedezték fel, így volt miből válogatni.

Bár a 230 ezres spórolást én túlzónak tartom, de havi párezer meg lehet így fogni. vagy esetleg olyat megvenni ami teljes áron drága lenne.

2013. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Olcsó húsnak híg a leve... Gondolhatod mi van mondjuk egy párizsiban, ha kilóját ~60 forintokért veszik. Ilyen helyeken rendes áron sem szabad húst venni, undorító.
2013. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is vettem már így joghurtot, ami pl aznap járt le vagy másnap, de hát azt meg is ettem 2 napon belül. Anyukám zöldségeket és gyümölcsöket szokott így venni, de azoknál ránézésre látszik, hogy rohad-e vagy nem stb.
2013. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Húsokat annyira nem a sparban szoktunk venni, max pl. tálcás csirke/pulyka mell. Volt, hogy azt fagyasztottunk le majd később lett elkészítve. Semmi baja sem volt, persze azt hozzá kell tenni, hogy azért nem szabad vele sokáig tökölni, hogy előveszem jaj inkább mégis visszarakom, mert akkor garantált a szalmonella. De ez más húsoknál is így van..

A többi dolognak nincsen nagyon baja. Igazából a lejárati idő nem tükrözi pontosan, hogy mikor jár le a termék. Szabályozva vannak ezek a dolgok és 1-2 nap még simán belefér a legtöbbször. Mo-n annyira nem elterjedt, de külföldön a nagy áruházak kukájából simán viszik az ételeket amiket kidobtak mert aznap lejárt, és nem a "csövesek".


Szerintem ha vásárolsz valamit akkor látod rajta, hogy hogyan néz ki és el tudod dönteni. Azt amúgy még hozzátenném azért, hogy a húsoknak sokszor nem az lesz a veszte, hogy lejárt aznap hanem az, hogy 50%-os akkor nem figyelnek annyira rá, lesz.rják. Ezért néz ki olyan csúnyán pl. bizonyos esetekben.


Amúgy el sem tudnád képzelni, hogy az ilyen áruházakban mennyi ideig áll raklapon olyan áru, amit elvileg hűtve kéne tárolni, csak úgy.. Nem kell félni szóval tőlük.

2013. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem párizsit adnak 60 forintért, hanem mondjuk pulya felsőcombot 700 forint/kg-ért, pontyot 800 ft/kg-ért, kenyeret 100-150 ft/kg-ért, 1 kg almát 150-ért, 1 kg túrót 500 ft-ért, trappistát 700-ért, 10 tojást 150 ft-ért, stb-stb


Köszi a válaszokat! Akkor szerintetek is megérheti kipróbálni nagyobb tételben.

2013. szept. 15. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakran veszek ilyesmit, talán egyszer volt problémás két csomag parízer, pedig még lejárati idõn belül voltak, szóval más boltban ugyanyûgy eladták volna teljes áron.
2013. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sok élelmiszernél a lejárati idő csak tájékoztató jellegű.
2013. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy árulják 60 forintért, hanem azt, hogy megveszik. Te azt azért jóval többért kapod. Tojást szintén nem vennék ilyen helyeken, hiszen szánalmas körülmények között tartják a tyúkokat és ez érződik ám a tojás minőségén is, de nyugodtan vegyétek a tápos csirkét, ami nem lát fényt egész életében, meg a minden szarral telefújt zöldséget/gyümölcsöt.
2013. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A Sparokban árult tojások származásáról és arról hogy a zöldségek és gyümölcsök tele vannak pumpálva vegyszerekkel, hol lehet informálódni?
2013. okt. 2. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!