Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Az alábbiak közül melyik az...

Az alábbiak közül melyik az olcsóbb bolt? Te melyiket kedveled, es miert?

Figyelt kérdés
Tesco, Lidl, Aldi, Spar, Penny.

2017. jún. 30. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Tescoba járok a legtöbbször, mert ott minden van. Nagy a választék, mindig van friss zöldség, gyümölcs. Tesco sajátmárkás dolgokat nem nagyon szoktam venni, de ha jól tudom, a "rendes", márkás termékek olcsóbbak itt, mint pl a Spárban. A Lidlbe és az Aldiba akkor szoktam menni, ha valami különleges termékek érkeznek. Vannak ezek a hetek, pl: olasz, mexikói, ázsiai hét, és ilyenkor jó cuccokat szoktak rendelni. De ezek a boltok is olcsók, néha olcsóbbak, csak itt ugye nincs akkora választék, mint a Tescoban.
2017. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Sorrend:

1. Lidl - ha 1 boltba akarok menni és mindent megvenni, akkor jó választás, feltéve, nincs extra igény. Szeretem a tésztáját, zöldség pult, tejtermék, gyümölcslé, gabonapehely, csoki, háztartási, mirelit termékeit. Viszont extra igényeket nem biztos, hogy kiszolgál. Pl. tojásból csak bio van meg a sima, én meg a köztes tartományt preferálom.


2. Aldi - szintén alap élelmiszerek elég jók. Saját márkáson belül is. Plusz időszakos extra igények pl. karóra, fregoli, naptej stb. nagyon jók. Árban is és minőségben is.


3. Spar - ez van hozzánk legközelebb,ezért a legtöbbször itt vásárolunk. Itt vannak jó cuccok, csak az első kettőhöz képest drágább. Illetve a választék is nagyobb. Szóval ha az ember kitapasztalja, hogy mit érdemes ott venni, akkor elég jó opció. Pl. a B kategóriás rizs az a kedvencem.


4. Penny - Ő azért kerül hátra, mert ide járok a legritkábban, így nincs "kitapasztalom" élményem. Csokik, édesáruk jók, plusz olaj-ecet, jó ár-értékben vannak. De megvagyok nélküle.

5. Tesco

2017. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
86%

Olcsóság szerint:

Penny

Lidl

Tesco

Aldi

Spar


Szerintem a Tescot nehéz besorolni ha azt vesszük, hogy én durum lisztes spagettit eszek akkor a Tesco Utolsó lenne a felsorolásban, mert ott a legdrágább ez a termék. Még a Spar saját márkása is olcsóbb.

Viszont pl zöldségből van hogy jobban megéri a tesco.

De a tej is sokáig drágább volt a saját márkás, mint a Sparé. (ESL) A spár utóbbi időben drágította mellé.


Szóval szerintem sok esetben nézőpont kérdése. Mit preferálsz, mik a fontos élelmiszerek. És mi az a minőség amit elvársz.

2017. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az eddigi részletes véleményeket.
2017. jún. 30. 13:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lidl meg Penny, mert ár-érték arányban azok voltak a legjobbak és az utca végén van mindkettő.


Itt sok szempontból a Denner a legolcsóbb (de Migrosban nagyobb a kínálat, pl. edények, babacuccok), de a gyümölcsök pl. a Coopban a legjobbak.

Szóval változó, hová

2017. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk a Spar van legközelebb, ha egy-két dolog kell akkor oda megyek. A Pennyt az olcsósága miatt szeretem, nagy bevásárolni ott szoktam. Tesco szerintem szintén drága. Aldi és a Lidl nekem kiesik.
2017. jún. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

tesco,lidl,spar,aldi,pennyi


1 tescoban mindent megkapok


2 lidl közel van és finom fagyit lehet kapni


3 spár


4,aldi messze van .


5 pennybe magyarországon csak nagyon-nagyon ritkán megyek.kicsi választék .

2017. jún. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Az alap élelmiszereket vagy a gyakorta használt élelmiszereket szinte mindenhol ugyanannyiért kapod már meg, 20-30 ft különbségekkel esetleg.


A spar, Penny nálam a tuti befutó. A sparban minőségi holmikat kapok, a választék nagy, mindent megtalálok amire szükségem van, gagyi, sz art nem árulnak. A penny árai barátiak és szintén elégedett vagyok a minőséggel. Aldiba, Lidlbe nem járok, számomra nem kielégítő az árukínálat, a választék. Tescoban megkapok mindent egy helyen, a saját márkásaik azonban gagyik. Szinte minden value, tesco termékre allergiás vagyok.

2017. jún. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A Lidl a kedvencem, a számomra fontos árukat ott kapom meg a legjobb áron. Második helyen holtversenyben áll az Aldi, a Tesco és a Penny, ezekbe az akcióktól függően járok. Hiába lakom frekventált helyen, sajnos mind a négy lánc üzletei messze esnek, csak Spar van a környéken dögivel, de abból már nagyon elegem van, az utóbbi években egyre csak drágul, a választék pedig nekem nem megfelelő.
2017. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Lidl

Mindig van valami akcio, es a ruhak is jo minoseguek.

ja es a tolcseres vagy palcikas fagyik nagyon finomak. es jobb arban vannak mint egy fagyizoban. ha a sorban allok rendesek elore engednek nehogy megolvadjon.

2017. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!