Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miert adnak a pizzahoz olivaol...

Miert adnak a pizzahoz olivaolajat?

Figyelt kérdés
en kiprobaltam milyen rajta de semmi jot nem talaltam benne.

2022. szept. 17. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert finom. Ha mediterrán országban élnél, akkor nagyra értékelnéd, nem vagy hozzászokva.
2022. szept. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem rajta kell lenni az olajnak, hanem a tésztájában!
2022. szept. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Hol adtak neked a pizza mellé olajat?
2022. szept. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Én speciel idestova 30 évet töltöttem Észak-Olaszországban, Emilia Romagna régióban, de nem találkoztam még pizza mellé adott olajjal.😳
2022. szept. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
voltam már olyan helyen, ahol adtak, de nem éreztem hiányát egy olajnak, szóval nem raktam a pizzára
2022. szept. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Én se találkoztam még ilyesmivel. De el tudom képzelni, hogy valami szárazabb kemencés pizza mellé adnak extra zsíradékot. Viszont ami eleve úszik a zsírban, ahhoz nem tudnám elképzelni.
2022. szept. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Mármint a kész pizza mellé, hogy rácsurgasd?


Több oka is van.

-Egy jó olivaolajnak önmagában is jó íze van.

-Általánosságban is elmondható, hogy zsiradék hozzáadása egy ételhez, nagyobb élvezeti értéket biztosít.

(Ez egy evolúciós dolog, a kalória miatt alakult így, kívánatosabbnak érezteti velünk az agyunk a kalóriadús ételeket, így biztosítva a kalória raktározását. Legyen szó akár egy sült húsról, akár egy tortáról...)

-Ízátvivőként is funkcionál.

A pizzafeltétek ízeinek, hatóanyagainak egy része zsiradékban oldódó, márpedig a pizza felületén és a paradicsom szószon nincs zsiradék.

A sajtnak ugyan van zsírtartalma, de egy közvetlen olajos közeg még hatékonyabban dolgozik.

2022. szept. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
mer finom
2022. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb, mint ahol ketchupot raknak ki az asztalra... :-DDD


Egyébként meg egyetértek, nagyon finom! Persze nem holmi szupermarketes sansa olaj, hanem valódi extraszűz....

2022. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!