Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy normál és egy laktózmentes...

Egy normál és egy laktózmentes sajt (pl mozzarella) között ízben van különbség? Ha igen, miben másabb, pl íztelenebb? Vagy nincs az ízükben semmi különbség?

Figyelt kérdés

2023. febr. 13. 05:51
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerinten a laktózmentes tejtermékek kicsit édesebbek.
2023. febr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ugyanazt a márkájú és típusú sajtot még nem kóstoltam laktózos és mentes változatban is egyszerre, de sokféle laktózmentest ettem már és nem tűnt fel, hogy a laktóz valami ízt adna hozzá
2023. febr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, a laktózmentes cukrok édesebbek valamivel.
2023. febr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Picit édesebb, legtöbbször finomabbnak hat a laktózmentes változat.
2023. febr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A laktózmentes azt jelenti, hogy laktáz enzimet adnak hozzá. Ez az az enzim, ami normál esetben a te beleidben is megtalálható, és lebontja a tejcukrot. A hozzáadott enzim a tejcukor egy kisebb részét már magában a termékben elbontja szőlőcukorrá, amitől az valamivel édesebbnek érződik.(A tejcukor nagyobb részét majd csak az emésztés során bontja el, ahogy normál esetben is zajlana)
2023. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindig jelenti azt, 5-ös.

Sok sajt eredendően laktózmentes lesz, a sajt érése során magától lebomlik a tejcukor. A hosszú érlelési idejű, kemény sajtok, Pl. a camambert, egyébként sok esetben rá van írva, hogy laktózmentes.

De a legjobb módszer, ha elolvasod a tápanyagtartalmat a csomagoláson. Amennyiben a sajt szénhidrát vagy cukor tartalma 0,1g /100g vagy az alatti akkor – mivel más cukrot, mint ami a tejben található tejcukor a termék nem tartalmazhat – biztosak lehetünk benne, hogy a sajt laktózmentes. Így lehet olcsóbban is laktózmentes terméket vásárolni, hiszen ez a szó sok esetben + 500 Ft.

2023. febr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
28%
Igen. A laktózmentes kevésbé édes.
2023. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A laktózmentes édesebb, nem kevésbé édes.
2023. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. febr. 13. 19:11
 10/10 A kérdező kommentje:

Azóta több laktózmentes tejterméket kipróbáltam.

A laktózmentes tej kifejezetten ízlik.

A Lidlben kapható laktózmentes Trappista sajt (talán Pilos márkájú) jobb, mint bármelyik Trappista sajt, amit eddig kóstoltam.

Mozzarellát is próbáltam laktózmenteset, de az reszelt volt, az nem volt nagy szám, de nem volt rossz sem.

A tömlős sajt (Lidl) egyszer ízlett, azután nem, pedig ugyanolyan volt.

Mint kiderült, a natúr joghurtot nem kedvelem, de azt is kipróbáltam (úgy derült ki, hogy nem kedvelem 😊).

Leginkább a laktózmentes tej jött be, de az nagyon!

Aztán volt még Feta (Sparban, talán Apetina vagy ilyesmi a neve) - ez bejött, Brie (Lidl) - ez semmilyen.

És volt még vmi, aminek nem tudom a nevét, műanyag dobozban kapható a Lidlben, az nagyon gagyi volt szerintem.

A Lidlben kapható laktózmentes túró viszont kifejezetten jó.

Persze a Parmezán bejönne, de azt nem vettünk mostanában.

Volt még egy pár, pl. talán Gouda, nekem az sem jött be.


Nektek melyik ízlett? Melyik fajta, milyen márkájú, melyik üzletben kapható?

2023. nov. 2. 17:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!