Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Akinek glutén és tejmentesen...

Akinek glutén és tejmentesen kell étkeznie, minek örülne munkahelyi ünneplésen?

Figyelt kérdés

Nemrég jött hozzánk egy új munkatárs, glutént egyáltalán nem ehet, de azt is tudom, hogy tejet sem szokott, arra nem tudom, hogy van e érzékenysége, de a gluténra tuti.


Szoktunk kis ünnepléseket tartani, amikor van süti, rágcsa, ilyesmi. Ilyen feltételekkel őt mivel tudnánk meglepni, hogy ne maradjon ki?



2023. ápr. 7. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Egy nagy gyümölcstálat.
2023. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Lehet kapni gluténmentes, lezárt sütiket minden szupermarketben. Ha keresztszennyeződés sem fordulhat elő, akkor ne is bontsátok ki, ne tegyétek tányérra neki, csak adjátok oda. Sokféle van, egyet belinkelek.


[link]

2023. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen svédasztalos dolgok allergiásnak elég veszélyesek, szerintem is érdemesebb vagy külön csomagoltat venni, amin van összetevő lista.


Az ilyen közös tálakat nem hinném, hogy keveredés mentesen lehetne tartani, ha van mellette egy picit lisztes tál pogácsa, az már lehet elég egy gluténesnek a rosszulléthez.

2023. ápr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez bizalmi dolog, hogy fog-e enni abból, amit ti gluténmentesnek mondtok. Ezért én is inkább a gyümölcstálra szavaznék, ha rólam lenne szó. Tudni kellene, hogy cölikáliás-e vagy gluténérzékeny, mert a cölisekre nagyon-nagyon oda kell figyelni, semmilyen keresztszennyeződés nem lehet. Például evőeszközön, tálon se!
2023. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Gyülöcsök, zöldségsaláták.

De feltétlen kérdezzétek mert, mert ha valaki erösen gluténérzékeny, annak egy-két morzsa is elég napokig tartó rosszulléthez.

2023. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Én cöliákiás vagyok, én írtam a csomagolt sütit. Biztosan nem ennék olyan gyümölcssalátából, amit nem tudom, milyen körülmények között készítettek. Már egy tiszta, de korábban lisztes dolog ( pl. rántás vagy palacsintatészta) keveréséhez használt fakanál is keresztszennyeződést okozhat. Olyan gyümölcs, amit meg tudok mosni, jó lehet. De pl. egy felszeletelt almát vagy kibontott narancsot már nem ennék meg. Ha süti vsn mellette, keresztszennyeződhetett.
2023. ápr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem ennék meg semmit, amit már kibontottak, kiraktak tálkára, ugyanis keresztszennyeződhetett.


Vagy vegyetek lezárt gm sütit, amit Ő bont ki távol a svádasztaltól, és garantáljátok, hogy nem morzsázzátok le, vagy hagyjátok a fenébe.


Én mondjuk viszek magammal külön kaját külön ételdobozba, amihez senki nem nyúlhat, a közösbőlpedig nem eszek - volt rá példa, hogy okos munkatárs összeöntötte a gm meg nem gm csipszet, jaj, elfelejtettem.

Hm, köszi, még jó, hogy szólsz, meg figyelsz.

2023. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
79%
Gyári csomagolású gluténmentes süti, bontatlanul.
2023. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
67%
Érintettként csatlakoznék: kizárólag lezárt csomagolású gluténmentes ételeket.
márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én annak örülnék, ha békén hagynának végre és nem kínálgatnának, hogy csak ezt vagy azt kóstoljam meg. Csak azt eszem, amit vagy magam viszek, vagy tanusított gluténmentes zárt csomagolású.
márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!