Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Sütéshez-főzéshez pomace...

Sütéshez-főzéshez pomace olívaolaj, vagy repceolaj a jobb?

Figyelt kérdés
2023. aug. 19. 10:38
A kérdező szavazást indított:
Pomace olívaolaj
Repceolaj
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez az olivaolaj kifejezetten sütés-fözésre való, a repceolaj meg egyszerüen hulladék.
2023. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Miért hulladék szerinted? Drágább is, mint a napraforgóolaj.
2023. aug. 19. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Répceolaj mert az olívaolaj megég magas hőmérsékleten,az inkább csak salátára való.
2023. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#4 Direkt írtam, hogy pomace. Ez nem hidegen sajtolt extra szűz.
2023. aug. 19. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

4-es: az exta szüz az, ami salátákra való, a többi kifejezetten sütésre, ha kicsit utána nézel, az olasz konyhában mindenhol ezt használják éppen azért, mert igen magas höfokra lehet forrósítani, nem ég meg.


A repce meg azért hulladék, mert értéktelen alapanyagból készül, nincs semmiféle pozitív hatása, és azért drága/drágább, mint a napraforgó, mert egyrészt így sokkal többem megveszik, másrészt most ez van éppen divatban.

2023. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Nem inkább a 3-asnak szántad? Én nem főzök extra szűz olívaolajjal, arra ott van most a Floriol Cardio, 70% repceolaj. Csak minimális mennyiséget használok, pl. rizshez semmit, de a végén meglocsolom az olívaolajjal.


A repceolajról normális helyen egyébként nem olvastam semmi rosszat, a többi "alternatív" hírforrást (egyetlen ilyet találtam) meg hagyjuk...

2023. aug. 19. 18:08
 7/8 az agy ***** válasza:
33%
Zsír. Kacsa vagy didznózsír.
2023. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Kösz, de ezek nem szerepeltek az opciók között, nem véletlenül.
2023. aug. 25. 09:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!