Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért kell a mirelit zöldségek...

Miért kell a mirelit zöldségeket alaposan hőkezelni fogyasztás előtt? (Legalábbis a zöldborsóra ez volt ráírva amit ma vettem elő)

Figyelt kérdés
Pedig pont azért veszek ilyeneket h felengedés után hőkezelés nélkül friss zöldséghez jussak. A hőkezelés nagyon sok hasznosat elpusztít bennük.
dec. 26. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Pár évvel ezelőtt még haláleset is volt belőle külföldön, a nálunk gyártott mirelit zöldséget felolvasztás után nyersen ették meg. Valami kórokozó került rá.
dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

A Listeria monocytogenes baktérium halálos veszélyt jelenthet. A fagyasztást jól tűri. Legalább néhány percig minimum 75 fokon kell főzni.

De ettől függetlenül: a fagyasztott zöldségek nem nyers fkgyasztásra valók.

dec. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Uuhh, hát ezt jó tudni. Én megettem egy nagy adagot ma is, csak nem lesz bajom. De akkor ezentúl inkább csak főzéshez veszek. Köszönöm!!
dec. 26. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
1-es vagyok. Remélem nem lesz semmi bajod, régebben velem is előfordult, hogy megettem nyersen míg nem tudtam: nem szerencsés.
dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát ezt tényleg nem tudtam én sem:)
dec. 26. 22:23
 6/9 Justinianus ***** válasza:
22%
Én harmadát-negyedét bárminek megeszem felengedés után. :) Most már mindegy...
dec. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2. választ lepontozóknak: Tényeket írtam, a kérdésre felelve.
dec. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Aki le akar pontozni, akkor is lepontoz, ha azt írod, hogy Budapest Magyarország fővárosa.
dec. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Elővigyázatosságból,nehogy valami baktérium legyen benne.
dec. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!