Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kihez lehet fordulni ilyen...

Kihez lehet fordulni ilyen esetben? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kb 3 napja vettem fagyasztott chicken nuggets-et a Lidlben. Elkezdtem elfogyasztani az ételt és egyszer csak valami iszonyatosan keményre haraptam rá. Mint kiderült egy 1,5x1,5 cm-es négyzet alapú zöld műanyag darab volt. Kihez lehet fordulni, illetve jelenteni ezt az esetet? Nem vagyok finnyás, tehát alapesetben félre dobtam volna a műanyagot és ettem volna tovább. Viszont mióta kisgyermek van a családban eszembe jut, hogy mi van,ha ő eszik meg egy ilyet és nyel le, vagy ami még rosszabb meg is fullad tőle. Nem tudom, hogy a NÉBIH foglalkozhat-e ilyennel? Válaszaikat/válaszotokat előre is köszönöm!
márc. 26. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

A gyártónak/forgalmazónak jelentsd, a legtöbb esetben küldenek kárpótlásul egy kis csomagot.

Igazán sokat nem tudnak tenni, mert gyártás során mindenhol elöfordulhat ilyen probléma, ezt kiszürni lehetetlen.

márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van, ez ugyan bosszantó meg lehet veszélyes is, de teljesen kiküszöbölni nem lehet, viszont általában egyedi eset, azaz egy ilyen van az egész szériában.

A gyártónak írhatsz, esetleg válaszolnak, de tenni nem tudnak semmit.

márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi jártunk hasonlóan, csak Coopos előre panírozott hússal. Azonnal reagált a gyártó, elnézést kértek és felajánlottak egy azt hiszem 5000ftos vásárlási utalványt a termékeikre... Hát hiányzott ezek után nagyon, de odaadtam egy ismerősnek. Utána küldtek egy bocsánatkérő levelet is.
márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyártónak (vagy forgalmazónak) érdemes jelenteni, ahogy a többiek is írták.

Velem egyszer fordult elő, hogy egy mirelit áru miatt írtam a gyártónak (hiányzott a csomagból valami, aminek benne kellett volna lennie), ők például engem válaszra se méltattak. De a normálisabb gyártók reagálnak és elnézést kérnek.

márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Azért durva a különbség, USA-ban amilyen szélsőséges esetekről lehet olvasni ott azért nagyobb sikert lehet aratni az ilyen sajnálatos esetekkel. Viccet félretéve egyáltalán nem fontos a kártérítés, felkeresem a gyártót a tanácsok alapján. Ha már csak annyit elérek, hogy kivizsgálják az esetet, javítják a hibát és ezzel esetleg megtudom akadályozni, hogy egy kis gyerkőcnek baja legyen akkor már megérte. Még egyszer köszönöm a gyors és korrekt válaszokat!

márc. 26. 15:39
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Küldd vissza a műanyag darabot a gyártónak. Biztos kiesett az egyik gépből, és azóta is keresik.. :D

Meg kell tanulni(a) evés közben detektálnia az ételben a kis csontokat, magvakat, szálkákat úgy ahogy te is megtanultad és nem fulladtál meg tőle. Ritka hogy valaki 1,5x1,5 cm-es vagy nagyobb falatokat egyben nyeljen le. Akkor is inkább akkor kellemetlen amikor már jön ki a túlvégen.. :P

ápr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!