Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vajon az összes tojás romlott...

Vajon az összes tojás romlott lehetett?

Figyelt kérdés
Ma a párom vett egy nagyobb üzletben olyan tojást ami akciós volt. Gondolom azért mert, 17.-én le jár. Legalábbis ez van a dobozán. Nos az történt hogy ma Rákóczi túróst csináltam,és ezekből a tojásokból tettem bele, nézegettem,de nem volt büdös amit bele tettem. Egyébkent is szokásom először egy átlátszó pohárba tenni, hogy ha valami van, akkor ne legyen az egész olyan. Szóval nem volt szaguk azoknak akiket bele tettem, viszont az utolsó darab tojás amit fel törtem, büdös volt és barna vagy véres én nem tudom . Ahogy még törtem már láttam, és éreztem. Most félek enni a sütiből, mert nem tudom a többi tojás,végülis jó volt e?
ápr. 13. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem, valòszínű csak annak az egynek volt baja, amit éreztél is! Egyétek nyugodtan a sütit.
ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A nagy Levin ***** válasza:
84%

Ha a többi tojás rossz lett volna, akkor észreveszed, úgy, mint az utolsónál, valamint ha rosszak lettek volna, akkor jó eséllyel a sütin is érződne.

Időnként előfordul, hogy a jó tojások közé belekeveredik egy régebbi, vagy repedt, ami aztán megromlik.

ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szalmonella sem lehet benne? Gondolom ellenőrzik őket nem,vagy azt nem így?
ápr. 13. 19:58
 4/5 A nagy Levin ***** válasza:
84%
Nos, a magyar tojásokra azt szokták mondani, hogy szalmonella mentesek. Ennek ellenére időnként bebizonyosodik az ellenkezője. Viszont ha ép a héja, akkor a belsejébe nem jut be a baktérium. De, ha be is jut, mivel te hőkezelted (megsütötted), ezért ha fertőzött is volt, a sütéstől elpusztultak a baktériumok. Tehát fogyasztható.
ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy rossz volt csak régi és esetleg az embrió elkezdett fejlődni.
ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!