Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ehető lesz meg?

Ehető lesz meg?

Figyelt kérdés

Vettem humuszt kb 1 hete de még nem bontottam fel. Most nézem hogy május 15ig volt a szavatossági ideje tehát tegnapig. Igazából hétvégén bontanank fel es ennenk meg (most már készültek más ételek).

Jó lesz meg? 1 oldalon azt olvastam hogy pl tejfol, humusz, stb fogyasztható akár egy héttel lejárat után is. De nem tudom...kidobni nem szeretném de jelenleg megenni sem


máj. 16. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A humusz romláskor penészedik. Szóval egyertelműen látszani fog ha már nem jó
máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 15.-ig volt a szavatosság nagy valószínűséggel jó még.
máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi! Nem hiszem hogy így hűtőben tartva bontatlanul peneszedni kezdene..így is peneszes lesz ha megromlik? Mármint ugye levegő nem éri egyáltalán. Jó amúgy lehet kicsit sokat agyalok egy humuszon, de kidobni sajnálnám és hétvégén pont jó lenne reggelire:)
máj. 16. 17:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, az tuti hogy most még jó, de jó lesz pl vasárnap is?
máj. 16. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:
azt mi honnan tudjuk vasárnap jo lesz-e? a humusztól kérdezd meg, neki kell lejárnia.
máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát esetleg tapasztalatból tudhatja valaki akinek volt hasonló stb. Mert ha nyilvan látni fogom ha nem jó már az íze vagy ilyesmi, a kérdés inkább az lett volna hogy inkább akkor használjam fel mar korábban vagy adjam oda valakinek vagy meg vasárnap reggelizhetunk belőle szerintetek
máj. 16. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem lehet előre megmondani. vagy jó lesz, vagy nem. attól, hogy valakinel megromlott és ehetetlen 5 nap után, nálad meg lehet jó.
máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszi! Akkor talán holnap megprobaljuk inkább elfogyasztani
máj. 16. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!