Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol kapható sütőtökös kávé...

Hol kapható sütőtökös kávé vagy sütőtökös szirup?

Figyelt kérdés

Online, bárhol jó, ha MO-n van!


Köszi



2013. nov. 17. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:

probáld ki csináld meg otthon magadnak nagyon finom : Én ezt probáltam ki2 hete a netröl itt a recept :

Hozzávalók 1 adaghoz


3 evőkanál sütőtökpüré


2 dl tej


egy csipet őrölt kardamom, fahéj


2-3 egész szegfűszeg


1-2 teáskanál méz


1 adag presszókávé


tejszínhab vagy tejhab



Elkészítés


Ha sült tököt készítünk, érdemes félretenni belőle egy keveset a lattéhoz. A sült tököt kis lábasban kevergetve forraljuk össze a tejjel, a mézzel és a fűszerekkel (nagyjából fél percig forraljuk, ne tovább). Hagyjuk kicsit hűlni. Főzzünk egy erős kávét. A szegfűszegeket szedegessük ki a sütőtökös tejből, majd botmixerrel keverjük habosra.


A kávét öntsük először a bögrébe – üvegpohárban látványosabb -, s erre csurgassuk a sütőtökös tejet. Díszítsük tejhabbal vagy tejszínhabbal, szórjuk meg őrölt fahéjjal.

2013. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hmmm :)

Ez nagyonfura, amit irtal, mert pont ilyet csinaltam tegnap ketsegbeesesemben. Ja, es magamtol talaltam ki, amikor sutotokos tesztat csinaltam ebedre.


Tudom, hogy kulfoldon van a starbucks-nak,csak en meg a pestitol is tavol vagyok.

2013. nov. 18. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!