Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy üveg méz meddig áll el?

Egy üveg méz meddig áll el?

Figyelt kérdés
Vettem kb másfél éve valami nagyon flancos drága mézet, de már nem is emlékszem, milyen virágból van. Elkavarodott a spejzban és csak most vettem észre, hogy még megvan, viszont kőkemény lett. Kár lenne érte. Tudom, hogy a méz melegítve visszaolvad. Érdemes megmelegítenem, vagy inkább dobjam ki úgy, ahogy van?

2014. febr. 9. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tiszta méz, akkor nincs annak semmi baja.
2014. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne dobd ki csak a minőségi méz kristályosodik be. Vegyél ki belelőle annyit amennyi kell és azt melegitsd fel. a többit hagyd úgy . 2-3 évig nem lesz semmi baja.
2014. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nincs semmi baja,ha rendesen le volt zárva és nem került bele szennyeződés
2014. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A méz akár ezer évig is eláll anélkül, hogy baja lenne, nyugodtan használd fel.
2014. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

És ha már "kopog" rajta a kanál, akkor is? Talán ha jól rémlik a repcemézet nem használtuk fel, de több fajtát is vettünk, úgyhogy lehet, hogy selyemfűméz vagy napraforgóméz.

2014. febr. 9. 10:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki ne dobd, nem romlik meg :) Egy lábasnyi vízbe tedd bele az üveget, úgy melegítsd fel. A repceméz nagyon gyorsan kristályosodik és fehéres színű lesz, a napraforgó szintén elég gyorsan köt, de sárga marad, a selyemfű pedig nagyon lassan kristályosodik, szerintem az nem tud teljesen megkeményedni.
2014. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A méz nem csak "akár 2-3 évig", hanem végtelen ideig eláll.


Meleg vízbe bedobod üvegestől (de ne forróba, mert elpattan az üveg) és örülsz az ismét folyékony mézednek.

2014. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
100 évig is eláll! :) Szóval nehogy kidobd! Melegítsd meg! Jó lesz az még! :)
2014. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
juj szupi, köszönöm mindenkinek! :)
2014. febr. 9. 23:07
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
100%

Amíg meg nem eszed.

A melegítésnél vigyázz. Csak maximum 40°C-re melegítsd, mert magasabb hőfokon tönkremennek benne az értékes anyagok.

Váljék egészségedre.

2014. febr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!