Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik az olcsóbb, minden nap...

Melyik az olcsóbb, minden nap hideg élelmiszer, vagy a főzés?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem egyszerűen eldönthető kérdés. A hétköznapi ebédet a cégnél megoldom, így a kérdés főként a vacsora, és reggeli tekintetében érdekes.

Mivel jövök ki olcsóbban, ha főzök(nem mintha tudnék), vagy ha hidegételeket veszek?

Ill. bármelyik mellett tesztek is voksot, példákat is mondhatnátok. (Az olyan, hogy víz+kenyér nem érdekel, normális ételekre gonolok).


2014. júl. 23. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Rosszul tudod, nagyon is egyszerűen eldönthető a kérdés, természetesen a főzés sokkal jobban megéri.

Illetve még ha olyanokat főzöl, hogy majdnem annyit költesz rá, mint ha hideg kaját ennél, akkor viszont nem elhanyagolható szempont, hogy százszor egészségesebb, és változatosabb ételt lehet készíteni a hideg kajáknál.

2014. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez így igaz, ahogy az első írja, ugyanakkor reggelire és vacsorára en pl. nem tudnék főtt ételt enni.
2014. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Való igaz főzni sokkal olcsóbb, de, ha délben egyszer már ettem melegételt-adott esetben üzemi kosztot- nem tudnék mégegyszer meleget enni este.

Én úgy oldanám meg, hogy amit főzök, abból vinnék másnapra ebédet a munkahelyre.

A vacsorát meg lehet oldani változatosan hideg-meleg szendvicsekkel, szendvicskrémekkel hasonlókkal, de, ha ti igénylitek a napi kétszeri meleget, akkor lehet melegvacsora is, és lehet belőle másnap vinni is ebédet.

Sokféle módja van az előre főzésnek, úgyhogy talán nem is kellene napiszintem főzni.

De az mindenképpen újra leszögezem, hogy főzni sokkal olcsóbb, mint hideget enni, vagy befizetni menüs kajára.

2014. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem főzéssel sokkal olcsóbban ki tudsz jönni mert ugye megveszed a hozzávalókat ugyanazon az áron mint a hidegételeket. Viszont egy főzés alkalmával több adagot is tudsz főzni. :)
2014. júl. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Milyen elmebeteg pontoz le megint mindenkit???


Szabadnap van a diliházban?

2014. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha falun/tanyán laksz és mindent meg tudsz termelni a ház körül, akkor egyértelműen a főzés, mert jóformán csak a gázért meg max az ételízesítőért már ha éppen kell a kajába, kell fizetni...
2014. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
zacskósleves (L)
2014. júl. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nem jarsz jobban a fozessel sem ido, sem penz, sem valtozatossag szempontjabol. Napi egyszer pont eleg a fott kaja, tobbre semmi szukseg. (Es, mivel a penz miatt kerdezted, a fozes arammall, koszos edenyekkel,mosogatogeppel/mosogatassal jar. Nem beszelve arrol, hogy akarod e napokig ugyanazt enni.)

Csak gondolj bele, a hideg kaja klaszisokkal olcsobb megoldas.

2014. júl. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem is a főzés egyrészt mert laktatóbb másrészt olcsóbb is. De szerintem jobban járnál ha főtt kaját rendelnél. 4-8 száz forint közt van kb. és elég tisztességes adag azzal még olcsóbban kijössz változatos és nem kell bajlódnod a főzéssel ha esetleg nem tudsz
2014. júl. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Elvileg a főzéssel jobban jársz, de a ráfordított idő miatt szerintem inkább rosszabbul. Én rendelni szoktam, cityfood, inetrfood stb. Az ételek finomak, 6-700ft-ból kijönnek, van a takarékos ételsor, ott már 530ft-ért kapsz főtt kaját.
2014. júl. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!