Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jó a feltételezésem?

Jó a feltételezésem?

Figyelt kérdés
Még gyakorlatban nem próbáltam ki, de igaz-e az, hogy egy üveg nehezebben törik szét, illetve ha széttörik, akkor nem repülnek annyira messze a szilánkok, ha víz helyett méz van benne? Én arra gondoltam, hogy a méz ragacsos jellege révén nem engedi annyira szétszóródni az üveg szilánkjait, amelyben benne van. Amíg egy vízzel telt üveg könnyen ezer darabra törhet, addig egy mézet tartalmazó maximum megreped és kettéhasad. Nem tudom, mennyire van igazam.

2014. szept. 20. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Teszteld le.
2014. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem sajnos egyszer a szájával lefelé leesett a mézes üveg. Így van ahogy leírtad, nem esett szanaszét az üveg, teljesen egyben maradt, úgy képzeld el, mint amikor a főtt tojást feltöröd és görgeted az asztalon, hogy mindenhol berepedezzen a héj, de a héj közben megtapadva rajta marad a tojáson. De azért ne próbáld ki, drága mulatság. :-D
2014. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj, tapasztalatom szerint nem jó a tipped. Levertem egyszer egy nagy üveg mézet, kőre esett, a féltenyérnyitől a mikroszkopikusan apróig mindenféle szilánk volt ott, rögtön milliónyi. A nagyját felcsipegettem, utána ronggyal törölgettem fel az üvegszilánkos mézet, vagy a mézes üvegszilánkot. Ne akard kipróbálni :)
2014. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2. voltam. A 3. tapasztalata alapján ezek szerint az sem mindegy hogyan esik le. Nekem is kőre esett, de mint írtam, pontosan a szájával lefelé huppant le és nekem csak a szája körül az 1/3-da repedt meg, amit szinte letudtam fejteni, mint a tojás héjat. Talán igaz erre is az a fizika, mint pl. a papír henger tetejére ha ráhelyezel valamit, a saját súlyánál jóval nehezebbet is elbír. Tehát ha a karima körül éri ütés, kevésbé reped szét, mint ha pl. az oldalára esik.
2014. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg még azt felejtettem ki, hogy nekem bekristályosodott mézem volt, lehet ez sem mindegy.
2014. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban én is megjártam. Kaptunk egy ötliteres ! üveg mézet, ami bent állt a spájz sarkában. siettem a takarítással, hogy mire anyukám hazaér rend legyen, és a spájzban felmostam felmosófával/ronggyal. A felmosófa nekikoccant a mézesüvegnek, és egy pillanat alatt körberepedt az alja. a méz, mint a lassú lávafolyam ömlött szét vastagon..., na amit kaptam érte, sosem felejtem el, és a főleg a feltakarítását.

Szóval a fizikai magyarázatát nem tudom, de valóban nem törött darabokra, csak körben elvált az alja.A kiürülő felső rész lassan csúszott le a mézzel, de nem törött el.

Cudar emlék ...

2014. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valóban drága mulatság lehet, azért vigyázok.

2014. szept. 20. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!