Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mióta lett a Boci csoki ilyen...

Mióta lett a Boci csoki ilyen ehetetlenül silány ízű?

Figyelt kérdés
Hova lett az a régi, lágy íz? Másfél éve nem ettem, mióta lett ilyen sz...? Tényleg már nem is itthon gyártják? Elég szomorú....Miért csődöl be minden, ami évtizedekig jól műkődött? Vélemények? :/

2015. márc. 10. 21:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Egy pár éve "megújult", "több kakaóval" na akkor lett ennyire rossz. Én azért eszem, azt is mert függő vagyok, de nem az igazi...
2015. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
egy pár éve eladták a lengyeleknek
2015. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
A Kakao nagyon egészséges!A Lengyelek tudják :D :)
2015. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Én a nyugati csokiknál is minőségromlást vettem észre. Szerintem jóval cukrosabbak lettek, gyakorlatilag kibírhatatlanul cukrosak. Egy-két márka még tartja magát, természetesebb borsosabb árakon.
2015. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Bociból egyedül a kókuszkockást, az ét csokit, és a rigó Jancsit érdemes még megvenni meg a barack kekszes is még ehetőbb de a többi ízesített annyira édes hogy elnyomja a többi ízt. Tudtommal már jó pár éve el lett adva külföldországnak a nestlé vette át ez látszik is a csomagoláson, de az én véleményem az hogy a Milkánál még mindig jobb legalább is az én ízvilágomnak jobban bejön.
2015. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért hozatom mindig rokonokkal nagyobb mennyiségben nyugatról az édességet. Ott érdekes mód valahogy megmarad az eredeti íz.
2015. márc. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem nyugtattatok meg... :) Egyébként én is tapasztaltam silányodást egy márkánál, én kiírom, a Milkánál. Amióta a lengyelek csinálják, azóta meg sem közelíti a régi ízt, csak a Müllerben kapható az eredeti jó, mert az tényleg Németből jön. Mivel ez már köztudott, mert mindenki tudja, hogy nekünk magyaroknak a sz.. abb jön, ezért inkább a Bociról kérdeztem, mert sajnos nem tudtam, hogy mi a helyzet vele. Nem értem, hogy attól, hogy nem mi gyártjuk, miért kellett a minőségének leromlani? Vagy pedig miért kell mindig változtatni rajta, mire jó ez a kakaósabb íz, holott a lágy, tejesebb íz sokkal jobb volt, az volt a Boci jellegzetessége, de hát ezt is el kellett rontani, mint sokminden mást... (Egyébként a tej olcsóbb, mint a kakaó, ha esetleg arra fogják, hogy kevesebb a pénz a gyártásra, tehát ezt sem értem)
2015. márc. 11. 05:48
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
A csokoládé - és bármi más - gyárak azok számára készítik a termékeiket, akik azért önként pénzt adnak. Ha kifinomult ízlésű korosabb hölgyek nem vásárolják az adott gyártmányt, ezzel szemben a kifejezetten rossz ízlésű csitrik veszik mint a cukrot, a gyártó csak kacag az előbbiek kritikáján.
2015. márc. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

A csokikat a forgalmazó kérése szerint készítik, ha ök édesebben/kakaósabban kérik, akkor a gyártó úgy módosítja a receptet.


Pl az általad említett Milka is MO-ra több cukorral (meg aromával) szállít, mert a megrendelö szerint a magyar ízlésnek a nem elég édes, stb nem tetszik.


Ha Nyugaton veszed ugyanazt a márkát, ott más ízü, mert ott úgy kérik, MO-ra meg másként.

2015. márc. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Nekem mondjuk most is ízlik a legtöbb fajta (pl. az étcsokisat kifejezetten szeretem, sütéshez is mindig azt használom), de a minőségromlás sajnos érezhető, ez tény.


Eladták a gyárat, változtattak a recepten... sajnos ennyi elég is volt, hogy a régi íz eltűnjön. :(


Ez amúgy nemcsak a Bocival van így, a Milkák sem egyforma minőségűek mindig. Bárki bármit mond: számít, melyik gyárból származik az adott tábla csoki! Németországban mindig jókat veszek, míg itthon hol így, hol úgy...

2015. márc. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!