Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért utálják a külföldiek a...

Miért utálják a külföldiek a túró rudit? Miért néznek ránk hülyén miatta?

Figyelt kérdés

2015. jún. 25. 23:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

Egyszerű okból. A kakaós bevonómassza miatt, amit a legtöbben hajlamosak csokinak nevezni, pedig nem az. A csomagoláson is kakaós bevonómassza néven szerepel, mert nem üti meg a csokoládé szintjét a magyar élelmiszerkönyv előírásai szerint.

Gyakorlatilag az a gond, hogy ez a kakós dzsuva zsíros állagú, beragad a fogaid közé, és nem hasonlít a csokoládéra. A túró úgy-ahogy ellensúlyozza ezt, de nem eléggé. Nekünk magyaroknak ez még elmegy, mert megszoktuk, de ha ezzel akarsz büszkélkedni külföldön, akkor legfeljebb udvariasságból dícséreik meg.

2015. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Én nem tudom. Voltam Angliában, ott épp hogy megismerték, források szerint egyre többen rákapnak. Nagynénim is vitt USA-ba is egy csomót, mert állítása szerint nagyon oda vannak érte. Amúgy meg nálam is ver szinte mindenfajta csokit, akár az újdonságai is. Szerintem nem ennyire egyértelmű hogy utálják a külföldiek. Nem sokszor jön fel ez a téma, de én még nem hallottam volna.
2015. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes, én rendszeresen viszek túrórudit amikor megyek vissza Angliába egy magyarországi nyaralásból, csak azért mert az angol barátaink imádják.

Vannak skót barátaink akik szerint a túró rudi finomabb mint a skót kedvenc a rántott mars csoki szelet.

Egyébként Ukrajnában is imádják a túró rudit, és kint Amerikában is. (tapasztalatból tudom)

2015. jún. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

tegnap 23:40

Te még nem ettél angol édességeket, amik iszonyú ragadosak, émelyítően édesek. Túró rudi messze nem olyan mint ahogy te leírod. Én még nem is hallottam, hogy bárki utálta volna.

Van akinek bejön van akinek nem, de nem utálják...Én sem szeretem a Baklavát, pedig az aztán tényleg tömény édes, de nem mondom, hogy mindenki utálja.

2015. jún. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Hülyén néznek ránk miatta? A túró rudi az eredetileg egy orosz édesség volt, és rengeteg helyen elterjedt azóta. Németországban kb. minden nagyobb boltban lehet kapni - persze nem úgy néz ki csomagolásra, mint a magyar, a legtöbb, amit én láttam, kb. inkább gyufásskatulya méretű és alakú volt. Belülről meg ízre viszont ugyanaz, mint a miénk. Az ízesített változatok is nagyon mennek. Ha utálnák a németek, aligha árulnák mindenhol.
2015. jún. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
7%
Fura a csoki-sajt (egyfajta sajt ez) kombináció, ennyi.
2015. jún. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
93%
Egy külföldi ismerősöm imádta, amikor Magyarországon járt :)
2015. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát én nem nevezném sajtnak...
2015. jún. 26. 18:29
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
A túró a sajtgyártás köztes terméke, azért nevezik külföldön sok helyen egyfajta sajtnak (pl. "cottage cheese"). Gyakorlatilag az összes különböző állagú, zsírosságú stb. túrószerű termék (cottage cheese, curd, fromage frais, pot cheese, Quark, Weißkäse stb.) érleletlen, illetve az érlelés különböző fázisaiban lévő sajtnak tekinthető.
2015. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
94%
Bizonyára van olyan magyar, aki nem szereti a gejl flap jack-et. Ezt embere válogatja. Ha hülyén is néznek, akkor butácskák, mert nem fogták fel, hogy ahány kultúra, annyiféle szokás. Persze azt meg kell említenem, hogy én britekkel kóstoltattam hazait, pl a saját bejglimet és kókuszgolyómat, csirkepörköltömet. Elfogadták ugyan, mikor kínáltam, de nem verekedtek a receptért. Nem szeretik az újdonságokat és nem igazán kísérleteznek. Én pl a cupcake-et utálom, mert nagyon mű és édes. De nem nézek hülyén, csak tudomásul veszem az elhízottságuk egyik okaként :).
2015. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!