Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit csináljak a maradék...

Mit csináljak a maradék gombából egy főre?

Figyelt kérdés
Van a hűtőben pár gombaszár, és 3 nagy fej egész gomba. Jelenleg egyedül vagyok, és kéne valami könnyű, nyári étel. Imádom a gombát, nem akarom hogy kárba vesszen, de gombás tojáshoz nincs kedvem, meg sok is hozzá, és rántani sincs kedvem. Van rá még valami recept?
2015. júl. 22. 14:30
 1/7 Trafó1 ***** válasza:
100%
Valami salátára gondoltam így hirtelen.
2015. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csinalj mondjuk gombakremet piritossal.
2015. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen is ehető gombád van, pl. csiperke? Akkor simán aprítsd bele bármilyen salátába.
2015. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Tárkonyos-tejfölös/tejszínes gombaleves


vagy van egy saját receptem, ami nagyon hamar kész:

Sampion vagy csiperke gomba

1 doboz kefír

pár karika paprikás kolbász v. szalámi

egy kis margarin


Felaprítom a gombát és egy margarinnal kikent jénaiba rakom. Rárakok pár darab szalámikarikát (csak az ízéért), ráöntöm a felkavart kefírt és berakom a sütőbe.

Pár perc alatt kész (kb. amikor a 3/4-e levét elfőtte).

Kenyérrel szoktam enni.

És ha van otthon maradék sajt (edami v. füstölt) azt is kockákra vágva bele szoktam tenni.

2015. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hu de jo volt regen a gombas melegszendvics!
2015. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mind nagyon jó amiket leírtatok, de szörnyen szánalmasnak érzem magam, hogy mindegyikhez hiányzik valami. Csiperkém van egyébként, amiről nem is tudtam, hogy nyersen is ehető.

Van hagymám és tojásom, szóval azt hiszem megfőzöm pörköltnek, és a végén ütök bele egy-két szem tojást felverve. Van három napos szeletelt kenyerem, amit megpirítok mellé.

De azért nem strapáltátok magatokat fölöslegesen, mert tetszenek az ötletek, és elmentem őket későbbre.

2015. júl. 22. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne paradicsompüréd, svédgombának is jó lenne, és az hidegen is nagyon finom, és a pirítós is menne hozzá.
2015. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!