Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megkent kenyéren a vajat/köröz...

Megkent kenyéren a vajat/körözöttet hogy kell kalóriában számolni?

Figyelt kérdés
Kalóriabázis oldal segítségével ki szeretném számolni, hogy mennyi kalóriát vittem be. Azt a fajta zsemlét és kenyeret megtaláltam, a körözöttet is, amit rá kentem, de egyben nem volt fent így. Külön a körözöttnek a mennyiségét mennyire írjam be, egy normál szelet kenyérnél/zsemlénél? Hány gramm, ha normálisan (inkább vékonyan) kenem?
2015. szept. 14. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy,az a mennyiség nem oszt-szoroz.
2015. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért nem mérted le????


Kenyeret körözött nélkül, majd körözöttel a különbség a lényeg.


Egy szelet kenyér megkenve margarinnal azt hiszem 7 g

2015. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mármint a margarin a 7 g
2015. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szelet kenyér sem mennyiség, nem tudjuk, mekkora. S kinek mi a vékony? Ha már számolok, akkor mindig mérek (legalább térfogatra), máshogy nem lehet.
2015. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy ahogyan a 2-es írja.

A digitális mérlegen leméred a kenyeret, aztán megkened körözöttel, és ismét leméred.

Így megtudod a kenyér és a körözött súlyát is, mert az "1 szelet kenyér", az valóban nem egy megbízható mennyiségi egység.

2015. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!