Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A cseresznye magja tényleg...

Vlagyimir Rosztov kérdése:

A cseresznye magja tényleg ciant tartalmaz és bele lehet halni ha a magot szetragjuk vagy ez csak egy mende monda? Ha megis cian van benne mennyi kene egy embernek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 14. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg így van, akkor szerintem.sok mag rágása után elképzelhető a halál. Én már nyeltem le magokat, és még élek xd
2015. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A csonthéjasok magja, az összes tartalmaz ciánt. (Igen a mandula héja is).


Neten azt írja, hogy felnőttre 10 barackmag már mérgezést okoz, gyereknél 5. Hát fene tudja, amúgy meg nem tudom ki eszi meg ezeket. Sose szoktam összerágni a magokat, azért ennyire vigyázok a fogaimra.

2015. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg egybe lenyeled a magot, akkor tök mindegy, mert a gyomorsav nem tudja lebontani, ugyanúgy kijön belőled a cseresznyemag, ahogy bement.
2015. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a veszély nem fenyeget, nem rágok magokat. Kitörne a fogam.
2015. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
25%
Azt csak csendben jegyzem meg, hogy a magtól senkinek sem törik ki a foga. Az ugyanis a csonthéjon belül van. Gondolom diót ettetek már, mégsem tört ki a fogatok.
2015. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Jaj, de tudtam, hogy valaki bele fog kötni.


Akkor, ha már nagyon szofisztikáltan szeretném magamat kifejezni....


A gyümölcsöt termő növény csonthéjas termését szerény személyem nem preferálja, ugyanis a fogazatom nem alkalmas eme produktum elfogyasztására. Így tehát a gyümölcs magjához sem férek hozzá, ebből kifolyólag jómagam cián mérgezésben sem részesülhet.

2015. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6: Köszi, hogy leírtad helyettem is :)

Azért kíváncsi lennék, hogy akkor a cseresznye magját minek hívják? Szerintem mindenki magnak mondja.

Természetesen diót ettem már.

2015. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
Persze lehet lepontozni, de attól még a tény tény marad. A diót sem a fogaddal töröd meg, ahogy a mandulát sem. Ha cseresznye magját meg akarnád enni, nyilván azt is megtörnéd, nem szétrágnád.
2015. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy öt darab barackmag sok lenne egy gyerek számára, hisz gyerekkorunkban rendszerint megtörtük a sárgabarack magját, és megettük.
2015. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az alapvető kérdésre reagálva, én még soha nem gondolkodtam a cseresznyemag verzión. Arról már hallottam, hogy egy doboz cigit, ha kiáztatunk egy pohár vízben, az elég egy embernek, de én a biztonság kedvéért két dobozzal innék meg, hogy gyorsabb legyen.


Egyébként én mostanában a jól bevált római módszerről szoktam gondolkozni, szerintem az a legkevésbé fájdalmas, szinte csak elalszik az ember a kádban ülve.


Ha nem neked kell, hanem valaki másnak kéne, hogy elég legyen valamilyen cseresznyemag mennyiség, ilyesmin még nem gondolkodtam, nem tudok érdemi tanácsot adni. Ha az ágyában eléred, szerintem javasolt a filmekben látott párnás módszer, bár megfontolandó, hogy milyen erős az illető. Fontos, hogy a dulakodás bármilyen nyoma megmarad, és a köröm alatt a mikroszkópikus méretű anyagokat is pontosan tudják elemezni (bőrdarab, ruhából foszlány, festék, föld milyensége...), szóval nagyon körültekintőnek kell lenni. A filmekből legalábbis ez derül ki számomra.

2016. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!