Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Neki álltam sportolni (testépí...

Neki álltam sportolni (testépítés, amatőr szinten). Melyik étel tartalmaz sok fehérjét?

Figyelt kérdés
Izomtömeget szeretnék növelni,úgy olvastam ehez sok fehérjére van szűkség.Melyik élelmiszert érdemes enni edzés után amibe sok fehérje van?Nem fehérje turmixra gondolok.Gondolom 200-250g fehérjére szűkségem lenne naponta.Tud valaki segíteni?

2017. jan. 23. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
tojás, tej, bármelyik tejtermék, gomba, sovány húsok, elsősorban csirke mellét eszik, bőre nélkül, ill. halat.
2017. jan. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

200-250g fehérje?????????

Az napi szintű több óra sport/testépítés mellett 100-140kilós testömeggel kell?!!!! Neked van fogalmad arról hogy miről beszélsz??


Egyébként hal, sovány húsok, tojás, túró (tej, egyebek fehérjében szegények), hüvelyesek, tofu/szója.

2017. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy szálkásan 100 kiló fölött vagy, akkor nem kezdő lennél. Nem kell olyan rengeteg fehérje, az megterhelő. A tömegelés miatt csupán egy kicsivel több kell, mint máskor, az izom lassan épül.

A fehérjedús állati termékekkel a legegyszerűbb, hús, tojás, túró, sajt. Persze a hüvelyesekben is sok fehérje van s az olajos magvak is egész jól állnak belőle, azonkívül sok kicsi sokra megy alapokon más is fontos fehérjeforrásod lehet, de alapvetően az állatiak, főleg ha sok fehérjét akarsz bevinni (ha ennyit nem is ajánlok, amennyit írtál).


Az izomtömeg növeléséhez a kis pluszfehérjén túl plusz kalória is kell, de ezt úgyis tudod. Ha nagy a kalóriaigényed, akkor szinte bármiből jön egy kupac fehérje is, egyes étrendeken az a művészet, hogy ne szállj el vele.

2017. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valóban nem vagyok szálkás!Előzőnek:némi fogalmam van róla,amúgy 125kg vagyok,185 magas.140-ről fogytam szándékosan és sikerült 125re lemennem,és most neki álltam edzeni.Nem vagyok szálkás de dagadt se,persze van hasam is de azon vagyok hogy az is lemenjen.Jelenleg a karom:45cm,mellkas:130cm,comb:71cm,alkar:36cm.De majd remélem alakulok.
2017. jan. 23. 13:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Elnézést elfelejtettem köszönöm mindenkinek a tanácsokat!Megfogadom.
2017. jan. 23. 13:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Kósza tippem akkor a 150 gramm (bizonyára ennyi sem kell, de ez még nem egészségtelenül sok, azt hiszem), de ha zsírszázalékot mérsz, akkor számolhatsz magad is. Sokan szimpatizálunk a 1,5-2g/feleslegmentes ttkg fehérjebevitellel edzés mellé.
2017. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha napi 1-2 órát edzel 125kg-al akkor 150-170 g fehérje ajánlott. Ha ennek a dupláját kb. 200g. Ha napi 6-8 órákat edzel akkor indokolt a 250...
2017. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!