Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Túróból körözötten kívül mit...

Túróból körözötten kívül mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Purinszegény diétát rendelt a doki, sok tejterméket kell fogyasztanom. Túrót összekeverem joghurttal vagy körözöttet csinálok. De mit lehet még? Köszi, ha írtok még vacsoratippeket!

2017. aug. 23. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Túrógombócot.
2017. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Túrós palacsintát, túrós tésztát, túrós sütiket, házi túrórudit, gyümölccsel is elkeverhető... S persze simán el lehet csipegetni magában (gyerekként cukrot is raktam bele. ma már nem eszem túrót sem).

A fentiek zöme sósan is működik, ha zavar, hogy sok édességet írtam.

2017. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát nem ilyen túrós palacsintára gondoltam, meg túrógombócra, mert az magamtól is ment volna.


Arra gondoltam, mivel lehet ízesíteni, kikeverni, lehetőleg ne édes legyen. Köszi azért!

Az a helyzet, hogy gondban vagyok ezzel a diétával, húst, halat, szóját, hüvelyeseket nem lehet enni, vagy csak nagyon módjával, de a fehérjét valamivel be kell vinni. Ezért gondoltam a túróra.

2017. aug. 23. 22:59
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Hamis gulyáslevest. Nagyon hamisat.
2017. aug. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Régi kedvencem a sóval tejföllel kikevert túró, amivel megtöltöm a tv paprikát.

Esetleg a túróval töltött zsemle vaníliásan, bár ez édes.

Fűszeres túrókrém: petrezselyem, snidling, fokhagyma,vöröshagyma, kapor, pici tej amivel lágyítod

Tömlős krémsajttal is elkeverheted,ha szereted az olivabogyót azt is tehetsz bele

De ha beütöd a googlen hogy sós túrókrémek, nagyon sokfélét kiad

2017. aug. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Salátával is szoktam enni. Kockára vágott uborkát, lilahagymát, paprikát összekeverem a túróval, ha esetleg száraz lenne egy kis tejfölt is teszek rá.
2017. aug. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon finom roquefort vagy márvány sajttal.

A sajtból 5 dkg elég 25 dkg túróhoz.

Egy diónyi vajjal kikeverem a sajtot krémesre, ha van otthon tejszín azt is lehet tenni bele. Majd beleforgatom a túrót, ez után megkóstolom, és sózom, mert a roquefort eléggé sós sajt.

Ezt a krémet be lehet tölteni paprikába, paradicsomba vagy uborkába. Nagyon jól harmonizál a szőlővel, körtével vagy almával is.

2017. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm 78%-os válaszoló! Remélem, nem fogom megunni a túrót, kb. minden nap ehetem vmilyen formában.
2017. aug. 24. 10:10
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Javaslom, hogy keresd meg a spenótos-paradicsomos túrógombóc receptjét! Ízre olyan, mintha paradicsomos húsgombócot készítenél.
2017. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
2017. aug. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!