Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Számodra hol kezdődik a...

Lafajett kérdése:

Számodra hol kezdődik a minőségi sajt?

Figyelt kérdés
Állítólag sznob vagyok, mert nem a 800-900 Ft/kg árú sajtokat részesítem előnyben, hanem a drágábbakat. (Kevesebbet, de minőségit.)
2018. aug. 5. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Én legalább 5 éve nem találkoztam 800-900 Ft-os kilónkénti árú sajttal a boltokban, de attól még lehet.

Trappista kedvelő vagyok.A Spar trappista elég finom, jól megpirul a melegszendvicsen. 1599Ft/kg

Pizzára mozzarellát veszek 2400Ft körül van az ára.

2018. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért hol veszel jó minőségű sajtot? Egy sima trappistának is legalább 1500 kilója. Nálam a jó minőségű sajtok:

Francia rúzsflórás, dán sajtok, olasz bivalymozzarella, valamint a termelői piacon kapható házi készítésű sajtok amiket különbözőképpen ízesítenek. pl. medvehagymával, dióval, de vettem egyszer olyant is házit, hogy konyakkal átitatott aszalt gyümölcsök voltak benne.

Szóval a sznobság az nekem a 4000 Ft/kg-os sajtnál kezdődik.

2018. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem: van ilyen Sissy vagy micsoda nevű „sajt” a Penny-ben, és rákeresve tényleg 1000 Ft/kg az ára.


(Mondjuk kárnak telefonáltam, mert megint elkezdte a szövegelést, hogy az a legjobb sajt...)

2018. aug. 5. 11:47
 4/16 A kérdező kommentje:

„Ennyiért hol veszel jó minőségű sajtot?”


Lásd feljebb!

2018. aug. 5. 11:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Edami ,Ementali,Gouda,Parmezán itt kezdődik nálam a sajt...Szeretjük a sajtokat,de sajnos drágák...Trappistát,melegszendvicsre, pizzára meg rakott kajára rakok maximum.
2018. aug. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
#2 voltam. Félre olvastam az írásod, azt hittem nálad 800-900-nál kezdődik a jó sajt. :-)
2018. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

én többnyire pannónia sajtot veszek az kb 2e körüli kilós áron van, vagy valami olcsó "mozzarellát" az is ilyesmi árban van.

sajnos se a drágább, sem a sokkal olcsóbb sajtok nem ízlenek.

2018. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

A JÓ sajt nekem az olasz vagy a francia.

Aztán baromi nagy szünet és ha a magyar készletből kell választanom akkor az eidami, a Pannónia, füstöltben a Karaván vagy az eredeti Parenyica. Trapista szóba sem jöhet.

2018. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

A jó sajtot (és a jó borokat) az tudja értékelni, akik ért hozzá. Nekem egy 1000 forintos és egy 15 000 forintos palack bor azonos élményt nyújt.

Sajttal hasonlóképpen vagyok.

Munkám során találkoztam sokféle igényes, drága, minőségi sajt FOTÓJÁVAL. Ezeknek a 99%-as már látványra is elborzasztott. De lehet, tényleg finomak.

Esetemben semmit nem változtatna, ha varázsütésre bármit megszerezhetnék magamnak.

A legolcsóbbakat semmiből nem veszem meg, de hogy a kevéssel drágább jobb-e, nem tudom.

Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszoltam.

2018. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
10 ezer HUF/kg fölött.
2018. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!