Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit és mennyiből főz egy...

Mit és mennyiből főz egy héten (természetesen hétvégével együtt) egy olyan család ahol kb 130 ezer Ft bevétel van összesen. Mennyi megy el csak kajára? Hogyan lehet kijönni?

Figyelt kérdés

Tippeket és ötletetek várnánk mert a párommal már elég sokat vitázunk ez miatt. Szerinte túl sok megy el kajára. Nálatok mennyi megy el egy héten és milyen ételeket főztök?

A családunkban két felnőtt és egy 1 éves gyerek van aki a tápszeren kívül felnőtt ételt eszik.


2010. aug. 10. 19:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja és akinek nem esik nehezére egy heti menüt is kérnék. Nagyon köszönöm.
2010. aug. 10. 20:01
 2/20 anonim ***** válasza:

Sajnos erre válaszolni nem egyszerű!

Mi is úgy élünk,hogy próbálunk jó áron élelmiszereket beszerezni!A mi térségünkben erre van lehetőség,és választék!Néha viszont szereti az ember a jobb minőséget, és a különlegességet is látni a tányérjában,és lakmározni egy jó ízűt belőle!

Én a párommal élek együtt,sajnos még gyermek nélkül,de éppen ezért néha megengedünk magunknak egy kis "luxust".

Vendégekkel,hétköznapokkal és hétvégékkel kb. 40-60 ezer Ft-ot költünk élelmiszerekre,néha kicsit többet(ünnepek miatt)!

Minden jót kívánok nektek,és még annyit tennék hozzá,hogy amit jóízűen megesztek arra ne sajnáljátok a pénzt,kidobni viszont kár az ételt!

2010. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok!Az összeg egy hónapra vonatkozik!

egy héten kb.12-20 ezer FT.Mindent egybevetve ez az átlag!

2010. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
négyünkre 30-35.000.- havonta. Sok zöldség,tésztafélék,hús pedig egy-egy szelet hétközben. Vasárnap egy kicsit több. Nem iszunk üdítőket,nem veszek csipszet és hasonló felesleges dolgot. Nem vásárolok kész szószokat,fűszercsodákat,pulykafalatkákat. Amennyire lehet,valódi anyagokból főzök.
2010. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Mi eddig úgy csináltuk, hogy amikor elfogyott valami egyből bevásároltunk, de elég sűrűn fogyott el minden mert a nagy bevásárlások alkalmával keveset vettünk mindenből. Most az a terv, hogy kapok a páromtól heti x összeget (még nem tudjuk pontosan, hogy mennyit) amiből meg oldanom a kaját egy hétre + ő minden hónapban csinál egy nagyobb bevásárlást amiben a vegyi áruk, pelenka, stb is benne lesz. Listát szeretnénk írni és így próbáljuk csökkenteni a költségeket és kizárni a felesleges költekezéseket. Chipset mi is elég ritkán veszünk kb 2 havonta 1x, de a párom viszonylag sokszor vesz magának kólát. A munkahelyéről szokott vásárolni 2-3 fólia olcsó ásványvizet. Édességből joghurtot szoktunk venni azt is inkább a natúrt a gyereknek, magunknak pudingporból csinálok pudingot és ha veszünk egy-egy csokit. Havonta 2-3 almalommal szoktam sütni valamit. Akik bevezették ezt a listás rendszert jobban ki jöttek? Átláthatóbb lett, hogy mire megy a pénzt? Tudtak spórolni?
2010. aug. 11. 08:21
 6/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A "listás rendszer" buktatója,maga az ember!Nekünk nem vált be!

Hétvégén megveszem azt amit következő pénteken főzök?

És ha én krumplis tésztát ennék,a párom gulyáslevest,de ott figyel a csirkeszárny a mélyhűtőben amit terveztünk készíteni akkor mi van?

Ott marad!

Na ez a "luxus"!

A kóla szintén az!:D

Csak vicceltem!

Minden jót!

2010. aug. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Éppen ebben a cipőben járunk mi is. Én is most kezdtem el listát írni, hogy mit is veszünk egy hónapban, és mit lehet majd megspórolni.

Nagyon jó a kérdésed, kíváncsian várom én is a további válaszokat.

2010. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Igen, én is várok még válaszokat. Majd tudom kiemelem kérdést.
2010. aug. 13. 10:31
 9/20 anonim válasza:
Nálunk is ez a gond és mi is veszekszünk. Probáltam le irni mikor mit fözök de nem tudtam be tartani. Mi irjuk egy táblázatba mikor mire költünk. Azt hiszem az a baj minden sokkal drágább a fizetés meg nem változott! Én is kiváncsian várom a válaszokat.
2010. aug. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindennap főzök, sajnos anyagiak ide vagy oda, a férjem elég finnyás, a maradékot nem eszi meg másnap. Én előre tervezem a heti menüt, ehhez vásárolok (persze az alapok, liszt, cukor, olaj, fűszerek, stb. mindig van itthon).


Leírom neked a jövő héti menünket:


H: fokhagymakrémleves, krumplipüré, egyben sült lapocka

K: erőleves gríznokedlivel, szilvásgombóc

Sze: tojásleves, zöldborsófőzelék, a sült lapocka maradékával (addig a husi a fagyasztóban csücsül, így már nem veszi észre a férjem a trükköt)

Cs: paradicsomleves, sajtos tészta

P: kukoricakrémleves, krumplifőzelék sült virslivel

Szo: vegyes zöldségleves, házi pizza

V: Pulykaszárnyból főtt húsleves, a pulykaszárny husija főtt krumplival és meggyszósszal


Reggelire és vacsorára kenyeret vagy zsömlét eszünk (az auchanban mindig van akcióban 5-6-7 ft-ért zsömle, akkor megrakjuk a fagyasztót, de az auchan kenyér is olyan 100-120 között szokott lenni/kg) margarinnal, spar párizsival vagy saját készítésű májkrémmel, vagy valami éppen akciós felvágottal, esetleg szlovák szalámiutánzattal és valami olcsó zöldséggel - most éppen paprika és fürtös uborka van itthon. Inni reggelire tea, a gyereknek tej/kakaó, napközben csapvíz, váratlan vendégeknek 2-3 palack ásványvíz.

Így egy heti bevásárlást megúszunk átlagosan 8-9ezer forintból, ebbe belefér a pipere (wc-papír, zsepi, női cucc, tusfürdő, sampon - ezeket havonta egyszer vesszük meg, ilyenkor persze többet fizetünk kb.2000,-ft-tal), illetve 3-4 havonta 1 nagy doboz mosópor (4000,-Ft). Tisztítószereket alig használok, auchan sajátmárkás folteltávolítót, ill. ecetet (vízkőoldás, ruhaöblítés, felmosás, stb.).

Remélem, segítettem.

2010. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!